SK EN

Lenovo a Juniper Networks ohlasujú vznik globálneho partnerstva

Partnerstvo sa bude zameriavať na vývoj riešení infraštruktúry pre dátové centrá novej generácie
Bratislava – 9. marec 2016: Spoločnosti Lenovo a Juniper Networks, líder odvetvia sieťovej inovácie, dnes oznámili začiatok globálneho strategického partnerstva, využívajúceho synergie v rámci svojich portfólií produktov a technológií na vybudovanie konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení infraštruktúry dátových centier pre podniky a webových zákazníkov. Toto spojenie odráža spoločné odhodlanie prinášať zjednodušené, flexibilné a vysoko výkonné riešenia, ktoré zákazníkom poskytnú kratšiu dobu potrebnú na aplikáciu a zároveň zníženie prevádzkových nákladov.
 
S rozsiahlym portfóliom serverov a prepínačov na báze x86 stojí spoločnosť Lenovo na čele posunu smerom k ponuke konvergovaných a softvérových produktov. Juniper je lídrom v oblasti sieťových inovácií vďaka svojmu komplexnému portfóliu routerov, prepínačov, softvéru na správu siete, produktov zabezpečenia siete a softvérovo definovanej sieťovej technológie. Očakáva sa, že toto partnerstvo  zákazníkom umožní využívať silné stránky spoločnosti Juniper v oblasti sieťových riešení ako aj uznávané vedúce postavenie Lenovo v oblasti spoľahlivosti1 x86 serverov a sieťového prístupu, aby pre svoje dátové centrá mohli získať spravovateľnú, škálovateľnú a jednoduchú infraštruktúru.
 
Tu sú kľúčové plánované princípy tohto partnerstva:
 
  • Zákazníci si budú môcť kúpiť široké portfólio sieťových produktov Juniper priamo od spoločnosti Lenovo, čo prinesie ľahšiu akvizíciu  a tiež konsolidovanú podporu.
 
  • S prechodom na disagregáciu hardvéru a softvéru v dátovom centre tieto dve spoločnosti plánujú priniesť na trh otvorené, flexibilné riešenia, s využitím modelu ONIE (Open Network Install Environment).
 
  • S ohľadom na potreby zákazníkov, ktorí vyžadujú rýchle dodanie a jednoduchú správu, obe spoločnosti plánujú spolupracovať na ponuke zjednodušenej správy a organizácie v dátovom centre, využívajúc softvér na správu xClarity od Lenovo ako aj softvér Network Director a Contrail SDN od Juniper.
 
  • Okrem toho, obe spoločnosti plánujú spolupracovať pri uvádzaní na trh na celosvetovej báze, zameriavajúc sa na podnikových zákazníkov, poskytovateľov služieb, obchodných partnerov ako aj systémových integrátorov.
 
  • Lenovo a Juniper majú v úmysle vypracovať spoločné plány uvádzania produktov na trh ako aj na mieru šitý model ďalšieho predaja s cieľom uspokojiť jedinečné požiadavky lokalizácie v Číne.
 
 
“Misiou spoločnosti Lenovo je stať sa lídrom na trhu riešení pre dátové centrá. Naďalej budeme investovať do vývoja a poskytovania pokrokových IT riešení, ktoré budú formovať dátové centrá novej generácie. Naše partnerstvo s Juniper Networks spoločnosti Lenovo prináša prístup k špičkovému portfóliu produktov, vrátane riešení Software Defined Networking (SDN) – ktoré sú zásadné pre produkty špičkových dátových centier ” - Gerry Smith, výkonný viceprezident a COO spoločnosti Lenovo, PC and Enterprise Business Group
 
“Partnerstvo s Lenovo rozvíja stratégiu spoločnosti Juniper, zameranú na poskytnutie komplexného riešenia pre širokú škálu dátových centier, od podnikov strednej veľkosti cez zákazníkov cloudu až po hyperškálovateľných zákazníkov. Zo spolupráce s Lenovo sme nadšení, nakoľko budeme môcť naplno využiť naše portfólio IP networkingu, založené na báze JunosOS a Contrail, čo nám umožní prinášať zákazníkom v Číne aj na celom svete novú generáciu konvergovaných, hyperkonvergovaných a hyperškálovateľných riešení.”
- Rami Rahim, CEO spoločnosti Juniper Networks.O spoločnosti Lenovo
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných, bezpečných a spoľahlivých produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou Yoga), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Motorola), tabletov a aplikácií. Pridajte sa k nám na LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook or Twitter @Lenovo) alebo navštívte našu stránku www.lenovo.com.
 
O spoločnosti Jupiter Networks
Spoločnosť Juniper Networks (NYSE: JNPR) prináša inovácie v oblasti routingu, switchingu a bezpečnosti. Inovácie spoločnosti Juniper Networks v oblasti softvéru, kremíkových technológií a systémov transformujú zážitok z networkingu ako aj jeho ekonomiku. Ďalšie informácie môžete nájsť na Juniper Networks (www.juniper.net) alebo sa s Juniper spojte prostredníctvom sietí Twitter  a  Facebook.
 
1 Podnikové servery Lenovo sú na jednotkou v x86 spoľahlivosti, podľa správy ITIC 2015-2016 Global Server Hardware, Server OS Reliability Report, júl 2015
 
 

 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×