SK EN

Celosvetový predaj veľkokapacitných tlačiarní Epson s ITS dosiahol hranicu 15 miliónov kusov

Nový koncept tlače dokazuje úspech
Bratislava, 14. júla 2016 – Seiko Epson Corporation s potešením oznamuje, že kumulované predaje veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom (Ink Tank System) dosiahol 15 miliónov kusov, čo dokazuje úspech tohto nového revolučného systému. Spoločnosť Epson zahájila predaj týchto veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom v októbri 2010 v Indonézii. Od tejto doby boli tieto tlačiarne postupne uvedené na nové trhy v 150 krajinách a regiónoch1 s pozitívnou odozvou na túto novú koncepciu.
 
Tento nový typ tlačiarní zaznamenal pozitívny dojem na trhu. Zvlášť viditeľné je to na rozvíjajúcich sa trhoch, kde predaj tejto rady predstavuje približne 10 % z celkového predaje tlačiarní (laserových a atramentových), čo zodpovedá zhruba 45 miliónom kusov2. Spoločnosť Epson naďalej predpovedá silný nárast s odhadom celosvetového ročného nárastu predaje o takmer 40 % z celkového predaje atramentových tlačiarní Epson, v porovnaní s 30 % a 35 % v minulých rokoch3.
Obr. Predaje veľkokapacitných tlačiarní Epson s atramentovým tankovým systémom v kusoch
 
Spoločnosť Epson je presvedčená, že za úspechom veľkokapacitných tlačiarní s atramentovým tankovým systémom stojí rad faktorov. Zásobníky atramentu s vysokou kapacitou sú účelové a úplne integrované umožňujúce spoľahlivé riešenie. Ponúka taktiež istý aspekt pohodlia, pretože užívateľ naplní veľkokapacitné nádržky atramentom a môže bez prerušenia tlačiť tisíce stránok (bez nutnosti častého doplňovania tlačiarne atramentovými kazetami). Ďalším dôležitým faktorom je efektívnosť nákladov. Tlačiarne s atramentovým tankovým systémom ponúka ultra nízke náklady na tlač,  lebo sú dodávané spolu s atramentovými fľaštičkami s vysokou výťažnosťou.

Marcel Divín, Business Sales Manager v spoločnosti Epson Europe B.V., hovorí:
"S predanými 15 miliónmi kusov môžeme s hrdosťou prehlásiť, že tento nový koncept dokázal úspech. Je pre nás dôležité ponúkať zákazníkom široké možnosti výberu, aby mohli nájsť produkt, ktorý vyhovuje ich individuálnym potrebám. Podarilo sa nám identifikovať jedinečnú príležitosť na trhu. Zákazníci hľadajú účelové, spoľahlivé, nákladovo efektívne a veľkoobjemové tlačové riešenia. Naše inovatívne veľkokapacitné tlačiarne s atramentovým tankovým systémom týmto riešením disponujú, čo dokazujú aj čísla."

 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×