SK EN

CHATEAU PEZINOK exotická chuť z Malých Karpát

Sauvignon blanc získal striebornú medailu na súťaži Vinalies Internationales 2019.
Vďaka Chateau Pezinok vieme, že kvalitné Sauvignony nemusia pochádzať len z Francúzska alebo Nového Zélandu, ale že aj v našej Malokarpatskej oblasti sa robia vína, ktoré sa nestratia ani vo svete. Chateau Pezinok Sauvignon blanc neskorý zber, ročník 2017, si zo súťaže Vinalies Internationales 2019, ktorá sa nedávno konala v Paríži, odniesol striebornú medailu. Rozhodcov oslovila jeho zaujímavá žltozelená farba, ľahká korenistá vôňa s nádychom žihľavy a harmonická vábivá chuť s jemnými citrusovými či ananásovými tónmi. Je to už tretie zahraničné ocenenie pre Chateu Pezinok v tomto roku, ďalšie medaily získali vína v Taliansku i Nemecku.  Hoci patrí odroda Sauvignon ku klasickým francúzskym odrodám hrozna, teší sa stále väčšej obľube aj v našich regiónoch. Hodí sa hlavne k moderným receptom úpravy cestovín, ku špargli s grilovanou panenkou,  lahodná je pri konzumácii syru gorgonzola.

Vína z kolekcie Chateau Pezinok charakterizujú intenzívne chute a zamatové opojné vône. Umenie výroby vína tu dosiahlo svoj vrchol, vďaka čomu ponúka iba kvalitné odrodové vína, z ktorých zaručene vyberiete odrodu podľa vlastnej chuti či príležitosti.
Sauvignon, ale aj  Rizling Rýnsky výber z hrozna 2017 alebo bobuľový výber 2017, Alibernet neskorý zber 2017 a ďalšie zaujímavé odrody môžete zakúpiť online na  www.vitis.sk

FOTO : Dušan Křístek,  archív VITIS - CHATEAU PEZINOK
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×