SK EN

Coca-Cola od septembra sťahuje zo slovenských škôl sladené sýtené nápoje

Zo slovenských stredných škôl sa začnú vytrácať sladené nápoje. Obmedzenie predaja iniciuje spoločnosť Coca-Cola HBC v rámci samoregulačných opatrení. Od začiatku septembra tak budú v jej automatoch, z ktorých zmiznú aj reklamy a logá, v ponuke iba nízkokalorické alebo nekalorické nápoje.
3. september 2018, Bratislava – Zo slovenských stredných škôl sa začnú vytrácať sladené nápoje. Obmedzenie predaja iniciuje spoločnosť Coca-Cola HBC v rámci samoregulačných opatrení. Od začiatku septembra tak budú v jej automatoch, z ktorých zmiznú aj reklamy a logá, v ponuke iba nízkokalorické alebo nekalorické nápoje.
 
Tento dôležitý krok vyplýva z dobrovoľného záväzku európskej organizácie výrobcov sýtených nápojov UNESDA. Spoločnosti The Coca-Cola Company a Coca-Cola HBC sú jej súčasťou. „Záväzok organizácie UNESDA nepredávať na stredných školách sladené nápoje sa vzťahuje iba na sýtené nápoje. Na Slovensku sme sa rozhodli rozšíriť tento zodpovedný prístup aj na ďalšie kategórie, akými sú napríklad ľadové čaje,“ uvádza Petr Jonák, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.
 
Od septembra tohto roku tak budú v automatoch spoločnosti v ponuke iba nekalorické a nízkokalorické nápoje. Automaty tiež zmenia svoj vzhľad. „Postupne začneme z automatov odstraňovať reklamy a logá. Po novom bude ich plocha iba vyzývať k dodržiavaniu pitného režimu,“ dodáva Petr Jonák. Výrobca nápojov zároveň aktívne pracuje na splnení ďalšieho záväzku UNESDA, ktorým je priemerné zníženie cukru v portfóliu sýtených nápojov o 10 % do roku 2020.
 
Pôsobenie UNESDA v EÚ
Dobrovoľný záväzok sťahovať sladené nápoje zo stredných škôl sa podľa odhadov asociácie UNESDA bude týkať 50-tisíc európskych stredných škôl. Dotkne sa tak asi 40 miliónov mladých ľudí v 28 krajinách. Vo všetkých krajinách by mal byť uvedený do praxe do konca roku 2018. Prísľub predstavuje prehĺbenie dlhodobej politiky výrobcov nápojov, ktorí sa prostredníctvom rôznych opatrení rozhodli nepodporovať konzumáciu sladkých nápojov u detí.O spoločnosti Coca-Cola
 
The Coca-Cola Company (NYSE: KO) je najväčším výrobcom nápojov na svete s ponukou viac ako 500 značiek dostupných pre spotrebiteľov vo viac ako 200 krajinách. Z našich 21 značiek s hodnotou presahujúcou miliardu dolárov je 19 dostupných vo variantoch s nízkym alebo nulovým obsahom cukru, ktoré tak ľuďom na celom svete pomáhajú jednoduchšie kontrolovať príjem pridaného cukru. Popri nápojoch s rovnomennou značkou Coca-Cola patria medzi naše všeobecne známe produkty sójové nápoje AdeS, zelené čaje Ayataka, vody Dasani, džúsy a nektáry Del Valle, nápoje Fanta, kávy Georgia, čaje a kávy Gold Peak, čaje Honest Tea, džúsy Minute Maid, športové nápoje Powerade, džúsy Simply, vody smartwater a vitaminwater, nápoje Sprite, či kokosové vody Zico. Svoj pozitivny prínos svetu berie spoločnosť Coca-Cola veľmi vážne. Naše úsilie začína znižovaním obsahu cukru v našich nápojoch a poskytovaním nových a pestrých nápojov spotrebiteľom kdekoľvek na svete. Okrem toho sa neustále snažíme obmedziť vplyv našich činností na životné prostredie, vytvárame lákavé kariérne príležitosti a prinášame možnosti zárobku všade, kde pôsobíme. Spoločne s našimi partnerskými plniarňami tak poskytujeme zamestnanie viac ako 700 000 ľuďom na celom svete. Ďalšie informácie sú k dispozícii v našom digitálnom magazíne Coca-Cola Journey na stránkach www.coca-colacompany.com. Spoločnosť The Coca-Cola Company môžete tiež sledovať na sociálnych sieťach Twitter, Instagram, Facebook a LinkedIn.
 
O spoločnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko:
  • Je členom skupiny Coca-Cola HBC (Hellenic Bottling Company), operujúcou v 28 krajinách Európy, Ázie a Afriky.
  • Zamestnáva takmer 1 000 zamestnancov.
  • Je výrobcom a predajcom komplexného portfólia nealkoholických nápojov spoločnosti Coca-Cola vo všetkých kategóriách (vyrába, distribuuje a predáva sýtené nealkoholické nápoje Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Light, Coca-Cola Cherry Zero, Coca-Cola Vanilla, Fanta, Sprite, Kinley, balené a ochutené balené vody Bonaqua a Römerquelle a smartwater, džúsy a ovocné nápoje Cappy, Cappy Ice fruit a Cappy Junior, ľadové čaje FUZETEA, ľadové kávy illy, športové nápoje Powerade a energetické nápoje Burn a Monster).
  • Takmer 200 variantov výrobkov zo závodu v Prahe-Kyje sa vyváža do viac ako 10 krajín.
  • Od januára 2018 je spoločnosť tiež výhradným distribútorom prémiových značiek alkoholu spoločnosti Gruppo Campari (Aperol, Cinzano, Gin Bulldog a Carolans).
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×