SK EN

Domi je na slnku doma!

Slovenka, ktorá berie svetové tenisové kurty útokom, má okrem športu ešte jednu vášeň. Teda dve. To, že miluje módu, nie je žiadna novinka. Ale vedeli ste aj o jej slnečnej „závislosti“?
„Keď ide o dovolenku, jednoznačne preferujem more, slnko a pláž,“ hovorí Dominika Cibulková a dodáva, že najviac jej učarovali Maldivy. Slnka si však aj bez exotickej dovolenky užije viac než dosť. Upísala sa predsa športu, ku ktorému dennodenné vystavovanie sa slnečným lúčom neodmysliteľne patrí. Aj keď je u nás mínus desať, Dominika sa pravdepodobne práve vtedy oháňa tenisovou raketou tisícky kilometrov ďaleko a v prostredí, ktoré praje tielkam a krátkym sukniam. O to väčší dôraz kladie na ochranu kože.

Dominikin tajný tromf
„Je pravda, že väčšina tenisových turnajov je v teple a musím sa priznať, že ja sa teda o svoju kožu starám znamenite a príkladne. Každý deň, ak trénujeme vonku, si natieram tvár a dekolt aspoň tridsiatkou,“ prezrádza naša popredná športovkyňa a pridáva aj svoj osobný tip: „Odporúčam krém na opaľovanie Daylong, pretože je to niečo, čo sama využívam a som s ním maximálne spokojná. Myslím si, že moja tvár a koža sú maximálne vystavené slnku – omnoho viac, ako je to u iných ľudí. A ak to pomáha mne, pomôže to aj vám.“
U Dominiky o výbere slnečnej kozmetiky z praktických dôvodov rozhoduje aj faktor extrémnej odolnosti voči vode a potu. „Krém, ktorý momentálne používam, sa ani pri maximálnej záťaži nezmýva z tváre,“ pochvaľuje si.
Tak ako každá žena, aj Dominika to občas preženie so slnením. „Väčšinou si dávam pozor, aby sa mi to nestalo, ale keď už sa to aj stane, zväčša si na dovolenke dávam Daylong after sun, gél po opaľovaní s príjemne chladivým účinkom. Rada tiež používam aloe vera mastičku. Priateľ sa mi vždy smeje, ako sa už pred raňajkami poctivo natieram.“

Bežný deň? Cudzí pojem v živote tenistky
Vedci spriemerovali, že v dvadsiatom prvom storočí trávi väčšina z nás 85 až 90 percent času v interiéroch. Toto, samozrejme, neplatí, keď ste tenisovou hviezdou.  Po absolvovaní Dominikinho „bežného dňa“ by obyčajný smrteľník zaspával s poriadne dlhým jazykom!
„Začínam s jógou (30 minút) alebo ranným výklusom (45 minút) – ak som doma, tak na Železnej studničke, potom sa presúvam na kurty a tam ma čaká 25-minútové rozbehanie sa a mobilné agility s kondičným trénerom,“ približuje svoj nabitý denný rozvrh tenistka. „Potom dve hodinky tenisu, obed, hodinový spánok a potom naspäť na kurty, tam zasa tenis 1,5 hodinky, nasleduje kondička alebo fitko a večer, už doma, treatment s mojou fyzioterapeutkou Katkou.“  
S rovnakou intenzitou, akou vie zamakať, si užíva zaslúžený, hoci len príležitostný, oddych. „Ak mám voľný deň, preferujem spánok aspoň do desiatej, príjemné raňajky v meste a potom stretnutia s rodinou a priateľmi, jednoducho úplný relax.“ No profesionálna deformácia sa u tenistky nezaprie – len tak nečinne vylihovať vraj už Dominika nedokáže. „Môj priateľ Miško si myslí, že mám nejaký problém s hyperaktivitou, lebo aj keď sa mi nič špeciálne nechce robiť, tak neobsedím ani tri minúty, takže väčšinou som v bazéne, alebo čítam knihu.“
 
Gurmánka – ale len „na tajňáša“
Prísna životospráva vrcholového športovca zahŕňa do detailov rozplánovaný jedálny lístok. Jedným slovom – obmedzuje. Dodržiavať ho nie je vôbec ľahké, ak ste dušou patriotka so slabosťou pre národné špeciality. A, ruku na srdce, pre našu krajinu sú typické omnoho kalorickejšie pochúťky než zeleninové šaláty. „Priznám sa, že najväčší problém mi robí strava, pretože som veľký gurmán a milujem slovenskú kuchyňu. Viem však, že si musím udržiavať váhu a moji tréneri na to dohliadajú, takže tých chvíľ, keď si ‚na tajňáša' niečo dám, je menej a menej,“ smeje sa Dominika.

Teší sa z každého víťazstva
Za svoj najväčší úspech považuje Dominika jednoznačne finále Australian Open a nedávne finále v Madride, radosť jej však robí každý získaný titul. A kde sa vidí o desať rokov? „Nechajme sa prekvapiť,“ dodáva s tajomným úsmevom. Môžeme len špekulovať, či nepresedlá na módny biznis, veď aj na otázku, aké je jej najbláznivejšie hobby, odpovedala bez sekundy zaváhania: „Jednoznačne móda!!! Milujem, ako asi každá žena, pekne sa obliecť a pekne vyzerať.“ V jej prípade určite nie je na škodu, keď môže každý svoj outfit oprieť o nadčasový základ, čo nikdy nevyjde z módy – žiarivú a zdravím prekypujúcu kožu.  

Galéria

19-04-16_0327.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×