SK EN

Epson predstavuje najľahšie inteligentné okuliare na svete

Najmodernejšia zobrazovacia technológia prináša HD rozlíšenie, 3D obsah a vysoký kontrast do obľúbeného radu Moverio
Bratislava, 22. februára 2016: Spoločnosť Epson dnes predstavila na veľtrhu MOBILE WORLD CONGRESS v španielskej Barcelone tretiu generáciu inteligentných okuliarov Moverio pre rozšírenú realitu. Okuliare Moverio BT-300, ktoré budú dostupné od októbra 2016, sa vyznačujú špičkovou technológiou digitálneho displeja s OLED (organické svetlo emitujúce diódy) na báze silikónu, ktorú vyvinula spoločnosť Epson. Budú to najľahšie binokulárne priehľadné inteligentné okuliare na trhu, ktoré sú aktuálne o 72 % ľahšie, ako pôvodný model Moverio uvedený v roku 2011, čím udávajú nový štandard pre inteligentné okuliare s rozšírenou realitou.
 
Rad Epson Moverio sa od ostatných inteligentných okuliarov na trhu odlišuje zameraním na široký sortiment komerčných a iných aplikácií. Tento rad bol vyvinutý s dôrazom na funkčnosť a získal si obľubu medzi podnikateľmi aj nezávislými predajcami softvéru (ISV).  Okuliare Moverio BT-300 pokračujú v záväzku spoločnosti Epson dodávať binokulárne inteligentné okuliare, ktoré poskytujú reálne optické priehľadné prekrytie a vyššiu výkonnosť, teda charakteristiky, ktoré sú zásadné pre profesionálne použitie aj pre príležitosti nových zákazníckych aplikácií.
 
Roman Vejražka, Business Account Manager spoločnosti Epson Europe uviedol:  „V spoločnosti Epson máme stanovenú stratégiu zameranú na podnikateľské využitie technológií. Od roku 2011, odkedy spolupracujeme s viac ako 2 000 partnermi ISV, prináša rad Moverio hodnotu podnikom, medzi ktoré patria organizácie z oblasti techniky, vzdelávania a školení, lekári a zubári, maloobchodní predajcovia, turistické, kultúrne a pamiatkové organizácie.  Model BT-300 bol navrhnutý po 5 rokoch skúseností s inteligentnými okuliarmi a pre vývojárov aj užívateľov prináša významné vylepšenia.“
 
Okuliare BT-300 vybavené štvorjadrovým procesorom Intel Atom a operačným systémom Android 5.1 výrazne zvýšili výkon, aby mohli poskytovať 3D obsah a výdrž batérie dosiahla až šesť hodín. Užívateľ okuliarov vidí a vníma prostredie pomocou čelnej 5 megapixelovej HD kamery smerujúcej dopredu a ďalších senzorov. Rovnako, ako u predchádzajúcich modelov, zariadenie dodržuje normy na ochranu súkromia pomocou LED indikátora, ktorý signalizuje, kedy kamera natáča.
 
Atsunari Tsuda, generálny riaditeľ zodpovedný za Moverio doplnil: „Moverio sa líšia od ostatných inteligentných okuliarov na trhu, u ktorých ku škode využiteľnosti často forma predbehne funkčnosť výrobku. Každé rozhodnutie o dizajne, ktoré prijmeme, berie do úvahy scenár maximálneho využitia výrobku a naša technológia Si-OLED nám vo vývoji binokulárnych priehľadných inteligentných okuliarov otvára nový svet.  Vďaka OLED môžeme využiť výhody zníženia využívania výkonu a hmotnosti a zlepšiť čas reakcie, rozlíšenie HD, jasu a kontrastu. Tým, že sme dali pre náš základný wafer prednosť silikónu pred sklom, dosahujeme ešte presnejšie pixelové zobrazenie.“
 
Okuliare Epson Moverio BT-300 budú k dispozícii od októbra 2016 a ich predajná cena sa bude pohybovať okolo 800 EUR.
 


O spoločnosti Epson
Spoločnosť Epson je popredný svetový dodávateľ inovatívnych riešení pre kancelárie, domácnosti, obchodné podniky a priemyslové prevádzky, ktoré sa snažia neustále prekonávať očakávania svojich zákazníkov. Ponúka široký sortiment produktov od atramentových tlačiarní, tlačových systémov a projektorov 3LCD až po priemyselné roboty, inteligentné okuliare a snímacie systémy a využíva originálne kompaktné, úsporné a vysoko presné technológie.
Skupina Epson vedená japonskou spoločnosťou Seiko Epson Corporation zamestnáva viac ako 73 000 ľudí v 94 spoločnostiach po celom svete a je hrdá na svoj neustály prínos k ochrane životného prostredia a komunít, v ktorých pôsobí.
http://global.epson.com/

O spoločnosti Epson Europe
Spoločnosť Epson Europe B.V. so sídlom v Amsterdame predstavuje strategické riadiace centrum pre Európu, Blízky východ, Rusko a Afriku. Spoločnosť Epson Europe zamestnáva 1 700 ľudí a vo fiškálnom roku 2013 zaznamenala obrat 1 517 miliónov eur. http://www.epson.eu

Environmentálna vízia 2050  
http://eco.epson.com/
 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×