SK EN

GEFCO SLOVENSKO sa zameria na železničnú prepravu

Železničná preprava je bezpečnejšou a ekologickejšou formou prepravy s narastajúcim významom i potenciálom.
Bratislava 5. december 2016 – Železničná preprava a kombinovaná preprava sú v súčasnosti kľúčovými produktmi celej GEFCO Group.
 
V súčasnej situácii je v preprave efektívnym a ekologickým riešením preprava nákladu po železnici. Neustále sa zhoršujúca situácia na cestách ukazuje, že budúcnosť bude v preprave po koľajniciach. GEFCO Slovensko sa chce preto zamerať práve na tento druh prepravy. „Ako spoločnosť sa chceme sústrediť na klientov, pre ktorých je železničná preprava komplementárna ku námornej, pričom jej podiel sa prirodzene zvyšuje. Našim cieľom je zároveň získať viac projektov, v ktorých bude železničná preprava chápaná ako prvotné, no zároveň dlhodobé riešenie,“ hovorí Jana Bačíková, ktorá je manažérkou leteckej a námornej prepravy spoločnosti GEFCO Slovakia.
 
Presunúť prepravu nákladu z ciest na železnice je aj stratégiou Európskej únie. Aj podľa správy Dvoru audítorov EÚ z februára 2016 je potrebné zamerať sa na podporu železničnej nákladnej prepravy. Podľa ich správy predstavoval v roku 2015 podiel železničnej nákladnej dopravy na Slovensku 21,4 %, čo je síce nad európskym priemerom (17,8 %), stále to však nie je dostatočné. GEFCO Slovensko preto robí kroky pre podporu tohto druhu prepravy a zaraďuje do svojho portfólia komplexných logistických riešení aj železničnú dopravu.
 
Železničná doprava je kľúčová z niekoľkých aspektov. Je efektívnym riešením pri preprave na dlhé vzdialenosti, dodacie lehoty sú kratšie ako pri námornej preprave. Železničná preprava je tiež efektívnejšia v oblastiach s vysokou hustotou dopravy či obmedzenou cestnou sieťou. Po železnici je aj preprava citlivého tovaru alebo veľkých objemov bezpečnejšia a výhodnejšia ako prostredníctvom kamiónovej dopravy. V neposlednom rade je železničná preprava aj ekologicky prístupnejším riešením ako letecká alebo cestná preprava, objem emisií je pri preprave po železnici rádovo nižší. Vplyv na objem prepravy bude mať zrejme aj modernizácia železníc na Slovensku, ktorá môže zvýšiť rýchlosť prepravy.
 
GEFCO má vďaka svojim 60-ročným skúsenostiam a posilneniu aktivít v Rusku a Strednej Ázii prístup ku všetkým strategickým železničným trasám spájajúcim Európu, Čínu a Rusko. Vďaka tomu dokáže ponúknuť komplexné riešenie aj pri preprave najmä do veľkých priemyselných zón v Ázii a východnej Európe. Železničná sieť v Rusku a Strednej Ázii je druhou najväčšou železničnou sieťou na svete z hľadiska rozsiahlosti a hustoty. „Vlastné zastúpenie vo všetkých kľúčových krajinách nám umožňuje nielen vybrať vhodné riešenie zo stále narastajúceho množstva operátorov vlakových spojení, ale taktiež poskytovať služby s pridanou hodnotou ako balenie, konsolidácia, track and trace, fiškálne colné prejednanie, riešenie nepredvídateľných situácií s náhradným plánom a mnohé iné,“ dodáva na záver Jana Bačíková.
 

GEFCO SLOVAKIA    

GEFCO na Slovensku poskytuje svojim zákazníkom riešenia pre všetky kroky v dodávateľskom reťazci, a to pozemnú, leteckú a námornú prepravu, logistiku nových vozidiel, colné a daňové zastúpenie, skladovanie a systém vratných obalov.
 
GEFCO na Slovensku patrí medzi prvých päť logistických operátorov a je jednotkou v logistike nových vozidiel. V roku 2015 dosiahla spoločnosť obrat 133 mil. €. V spoločnosti pracuje 616 zamestnancov na pobočkách v 9 mestách a to v Bratislave, Senci, Trnave, Leviciach, Žiline, Poprade, Kechneci, Haniske a v Košiciach.
www.gefco.sk
 

SKUPINA GEFCO

Skupina GEFCO ponúka tvorbu a implementáciu logistických schém pre výrobcov. Ide o zdroj pridanej hodnoty, ktorá posilňuje ich konkurencieschopnosť. Výkon, ktorý GEFCO prináša svojim zákazníkom, sa zakladá na odborných znalostiach získavaných v priebehu uplynulých 65 rokov, a to najmä v automobilovom priemysle, jednom z najkomplikovanejších a najnáročnejších sektorov. GEFCO so zastúpením v 150 krajinách je jednou z 10 najväčších európskych skupín. V roku 2015 dosiahla obrat 4,2 miliardy EUR a zamestnáva 12 000 ľudí. GEFCO má viac než 300 obchodných miest po celom svete a rozvíja svoju činnosť v juhovýchodnej Ázii, strednej a východnej Európe, na Balkánskom polostrove, vo východnej Ázii a v Južnej Amerike.
Webová stránka: www.gefco.net
Konto na sieti Twitter: @GEFCO_Group
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×