SK EN

GEFCO Slovensko zaznamenalo rok úspešných rozhodnutí a zmien

Spoločnosť GEFCO Slovakia sa neustále rozrastá. Úspechy žne aj na globálnej úrovni.
Bratislava 19. december – Spoločnosť GEFCO, jeden z popredných lídrov na trhu logistiky, má za sebou rok, ktorý priniesol hneď viaceré úspechy. Tie sa okrem globálnej skupiny týkajú aj lokálnej pobočky spoločnosti GEFCO na Slovensku.
 
Stratégia, ktorá povedie k efektívnejším službám
Od otvorenia prvej pobočky na Slovensku je snahou GEFCO Slovakia ponúkané služby zefektívňovať, a to aj vďaka prijímaniu nových zamestnancov s dlhoročnými skúsenosťami vo sfére logistiky. Po príchode nového generálneho riaditeľa Andrea Ambrogia v minulom roku došlo v štruktúre riadenia spoločnosti k ďalším dôležitým zmenám v rámci manažérskych pozícií. Na nové pozície nastúpili hneď traja staronoví zamestnanci spoločnosti GEFCO – Nikolay Kolev, Nurettin Erdogan a Marek Krajčovič. „S použitím nových technológií chceme byť schopní podporiť optimalizáciu svojich procesov a vytvoriť tak možnosti pre rast s novými potenciálnymi zákazníkmi,“ vyjadril sa Marek Krajčovič.
 
Budúcnosť bude v železničnej preprave
GEFCO sa v rámci svojho zamerania orientuje na viaceré druhy prepravy. Neustále sa zhoršujúca situácia na cestách však ukazuje, že budúcnosť bude v preprave po koľajniciach. „Ako spoločnosť sa chceme sústrediť na klientov, pre ktorých je železničná preprava komplementárna ku námornej, pričom jej podiel sa prirodzene zvyšuje. Našim cieľom je zároveň získať viac projektov, v ktorých bude železničná preprava chápaná ako prvotné, no zároveň dlhodobé riešenie,“ vysvetlila Jana Bačíková, ktorá je manažérkou leteckej a námornej prepravy spoločnosti GEFCO Slovakia.
 
Nový sklad v Trnave prinesie až 200 pracovných miest
Spoločnosť GEFCO sa neustále rozrastá. Dôkazom môže byť nedávne rozširovanie aktivít v Trnave, ktoré sa týkajú výstavby nového skladu a skladovej plochy pre automobily v celkovej rozlohe 8 hektárov. Výstavba skladu bude mať už onedlho vplyv aj na zamestnanosť v regióne. GEFCO Slovakia aj v súčasnosti hľadá nových pracovníkov na pozície Vodič nových vozidiel a vodič VZV/skladník. Novinkou sú víkendové zmeny, ktoré ponúkajú uchádzačom až 63 % príjmu, pričom je možné privyrobiť si v prípade záujmu formou dobrovoľného nadčasu počas týždňa.

GEFCO ako hlavný dodávateľ skupiny PSA v Európe
Úspechy žne GEFCO aj na globálnej úrovni. Dokazujú to hospodárske výsledky skupiny, ktorá dosiahla za prvý polrok roku 2016 obrat 2,2 miliardy eur, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2015 o 3,5 % viac. Pozitívne výsledky prvého polroka 2016 odzrkadľujú vysoké predpoklady skupiny GEFCO na zvýšenie svojej konkurencieschopnosti poskytovaním tých najlepších logistických riešení pre svojich zákazníkov, a to aj v čase nestálej hospodárskej situácie,“ vyjadril sa Luc Nadal, ktorý je predsedom predstavenstva skupiny GEFCO.
 
Najlepšie logistické a prepravné riešenia bude už od 1. januára 2017 spoločnosť realizovať v rámci skupiny PSA, a to konkrétne pre automobilové značky Peugeot, Citroën a DS na základe uzatvorenia zmluvy medzi oboma skupinami v hodnote 8 miliárd eur. Spoločnosť GEFCO bude riadiť a optimalizovať celý dodávateľský reťazec, od dodávania komponentov do výrobných a montážnych závodov až po distribúciu hotových vozidiel. Okrem týchto logistických služieb smerom von a dovnútra bude GEFCO zodpovedné aj za distribúciu náhradných dielov. 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×