SK EN

Huawei predbehol Samsung v obľúbenosti u Slovákov, P8 Lite je produktom roku

Huawei P8 Lite predbehol v obľúbenosti medzi Slovákmi Samsung Galaxy S6 aj Apple iPhone 6. Po prvý raz po štyroch rokoch tak telefón značky Samsung nie je najpopulárnejším smartfónom Slovákov. Rovnako je Huawei najobľúbenejším smartfónom aj v Česku.
Bratislava 1. marca – Samsung po dlhšom čase nekraľuje rebríčku obľúbenosti značiek smartfónov u Slovákov, jeho Galaxy S6 predbehol v roku 2015 Huawei P8 Lite. Dvojkou v obľúbenosti medzi smartfónmi je Apple iPhone 6, vyplýva to zo štatistík najväčšieho porovnávača cien Heureka.sk. „Smartfón značky Huawei sa stal ProduktomRoku po prvý raz po štyroch rokoch, kedy bol vždy na čele telefón značky Samsung. Huawei P8 Lite sa aktuálne predáva priemerne za 219 eur, Apple iPhone 6 16 GB za 656 eur a Samsung Galaxy S6 za 557 eur. Vidno teda, že najčastejšie Slováci minulý rok volili pri kúpe ekonomický variant smartfónu. Rovnako však Huawei predbehol Samsung aj v Česku,“ uviedla obsahová manažérka portálu Heureka.sk Alexandra Čermáková. Samsung však naďalej patrí medzi najpopulárnejšie značky v iných kategóriách, napríklad medzi televízormi.

Na obľúbenosti produktov vidno fakt, že Slováci sa menia, vo viacerých kategóriách. Výrazne napríklad vzrástla obľuba digitálnych kamier GoPro. „Slováci si začali užívať svoje adrenalínové skúsenosti opakovane, radi pri svojich zážitkoch a cestách využívajú tieto kamery. Patrili aj medzi vianočné hity. Najobľúbenejšou bola GoPro HERO4 Black Edition, ktorá sa v súčasnosti predáva od 368 €,“ dodala Čermáková.
Nákupný porovnávač Heureka je s  takmer 9,5-tisíc e-shopmi najväčším porovnávačom na Slovensku. Heureka.sk vyhlasuje najpopulárnejšie produkty v súťaži ProduktRoku každoročne v 30 hlavných kategóriách, tradične najväčší záujem je o segment elektroniky. Všetky najobľúbenejšie produkty roku 2015 je možno nájsť na webe www.produktroku.sk.
 
O Heureke        
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×