SK EN

Lenovo a Nutanix prinesú globálnym podnikom hyperkonvergovanú infraštruktúru

Nový rad Lenovo zariadení so softvérom Nutanix sa bude predávať prostredníctvom špecializovaných obchodných tímov a globálnej siete partnerov spoločnosti Lenovo
Bratislava a San Jose, 6. november 2015 - Spoločnosti Lenovo a Nutanix dňa 4. novembra 2015  informovali o vytvorení strategického partnerstva, ktorého cieľom je vývoj, uvedenie a predaj nového radu hyperkonvergovaných Lenovo zariadení so softvérom Nutanix. Konvergovanie služieb úložiska, serverov a virtualizácie do integrovaného škálovateľného zariadenia pomáha zjednodušiť správu datacentra a môže prispieť k výrazným IT úsporám. Obe spoločnosti sú odhodlané dodávať hyperkonvergovanú infraštruktúru, ktorá IT organizáciám umožňuje zamerať sa na aplikácie a služby, poháňajúce a zvyšujúce agilitu ich podnikania tým, že ponúkajú presvedčivú alternatívu oproti verejným cloudovým službám.

Hyperkonvergencia spája vysoko spoľahlivé serverové platformy so špičkovým softvérom a buduje tak súkromné cloudové dátové centrá, ktoré sa vyrovnajú agilite, škálovateľnosti a nepatrnej spotrebe verejných cloudov. Toto partnerstvo spoločnosti Lenovo umožňuje pokračovať vo svojom tradičnom duchu inovácií, záväzku poskytovať vypracovanie na svetovej úrovni, ako aj vo vízii evolúcie IT v nadchádzajúcej dekáde. Globálny dosah spoločnosti Lenovo, vrátane rýchlo rastúcich trhov, ako Čína, tomuto partnerstvu prináša zrýchlenú cestu na trh v kritických segmentoch tohto odvetvia.

Tieto dve spoločnosti predstavia nový rad hyperkonvergovaných zariadení, postavených na špičkových podnikových systémoch spoločnosti Lenovo, ktoré dosiahli prvenstvo pokiaľ ide o zákaznícku spokojnosť a spoľahlivosť, a fungujú na oceňovaných softvérových riešeniach od Nutanix. Toto spoločné riešenie, obsahujúce niekoľko najnovších Intel® technológií, zvládne takmer každú záťaž, vrátane podnikových aplikácií, databáz, virtualizovaných stolových počítačov, ako aj big data analýzy, a to so zvýšenou efektivitou a škálovateľnosťou.  

Lenovo, s cieľom využiť rýchlo rastúci dopyt po hyperkonvergentných platformách, robí značné investície do špecializovaného skúseného globálneho obchodného tímu. Toto kombinované riešenie sa bude tiež predávať prostredníctvom celosvetového reťazca partnerov Lenovo, ako aj širšieho kanála podnikových obchodných tímov Lenovo. Navyše, Lenovo a Nutanix plánujú značné investície do stavby a rozvoja platformy, ako aj do agresívnych iniciatív uvádzania týchto riešení na trh.

“Lenovo môže do priestoru globálneho podnikania priniesť novú perspektívu. Nemusíme ochraňovať staré spôsoby myslenia ani hlboko zakorenené nápady. Naopak, môžeme náš biznis budovať na inováciách a slobodne sa spájať s najinovatívnejšími, poprednými spoločnosťami v tomto priestore, aby sme spolu mohli vytvárať nové riešenia,” povedal Yang Yuanqing, predseda a CEO spoločnosti Lenovo. “Vďaka uznávanému poprednému technologickému postaveniu spoločnosti Nutanix, spojenému s naším globálnym dosahom, budú obe spoločnosti môcť prosperovať, nakoľko zákazníkom pomôžu dramaticky znížiť zložitosť dátových centier všetkých veľkostí.”

“Lenovo je nesporným lídrom na trhoch viacerých technológií a získalo si dôveru tisícov podnikov na celom svete vďaka svojim inovatívnym a vysokokvalitným produktom,” uviedol Dheeraj Pandey, zakladateľ a CEO spoločnosti Nutanix. “Partnerstvo s Lenovo je dôležitým medzníkom na našej ceste k tomu, aby sme firmám všetkých rozmerov a veľkostí prinášali neviditeľnú infraštruktúru, s efektivitou webovej technológie a silou dizajnu na spotrebiteľskej úrovni.” 

Lenovo a Nutanix očakávajú, že nové riešenia spoločne uvedú budúci mesiac v dátovom centre Gartner, na konferencii Infrastructure & Operations Management Conference v Las Vegas, Nevada. 

Podpora odvetvia

"Podniky hľadajú jednoduchšie spôsoby ako riešiť svoje problémy s úložiskami a Intel sa výrazne angažuje a spolupracuje s lídrami v oblasti dátových centier, aby tieto riešenia mohli priniesť na trh. Spolupracujeme tak so spoločnosťou Lenovo ako aj Nutanix, aby sme na báze Intel architektúry zlepšovali podnikovú optimalizáciu serverových a úložiskových riešení. Zariadenia, ktoré z tejto spolupráce vychádzajú, budú profitovať zo širokého spektra Intel technológií a zároveň na trh prinesú ľahko implementovateľné riešenia.” Diane Bryant, Senior Viceprezidentka a generálna riaditeľka Data Center Group, Intel Corporation

“Nutanix zohral kľúčovú úlohu pri vzniku hyperkonvergovaného trhu a rýchlo ukázal dopyt po tejto technológii”, povedal Matt Eastwood, Senior Viceprezident, IDC Enterprise Infrastructure a Datacenter Group.  “Toto partnerstvo medzi Lenovo OEM a spoločnosťou Nutanix vysoko presahuje zvyčajné partnerstvá, nakoľko zahŕňa spoločný inžiniering, marketing a špecializované obchodné tímy. Toto partnerstvo s Nutanix, spojené s globálnym dosahom spoločnosti Lenovo, zrýchli vstup hyperkonvergovanej infraštruktúry na nové trhy.”

Zdroje:
Ak chcete vedieť viac o tom ako Lenovo spolupracuje so softvérovou technológiou Nutanix pri tvorbe konvergovaných zariadení, navštívte stránku: http://www.lenovo.com/systems/nutanix 
Viac informácií o Nutanix platfrome  Xtreme Computing Platform nájdete na http://www.nutanix.com 

O spoločnosti Nutanix

Nutanix prináša neviditeľnú infraštruktúru pre podnikové počítačové riešenia novej generácie, zvyšujúc zameranie IT na aplikácie a služby, ktoré ich firmy posúvajú ďalej. Softvérová platforma spoločnosti - Xtreme Computing Platform - natívne konverguje počítače, virtualizácie a úložiská do jedného jediného riešenia, aby sa dosiahla jednoduchosť dátových centier. S použitím Nutanixu zákazníci profitujú z predvídateľného výkonu, lineárnej škálovateľnosti a infraštruktúre podobnej cloudu. Viac informácií na www.nutanix.com alebo nás sledujte na Twitter @nutanix.
 
© 2015 Nutanix, Inc. Všetky práva vyhradené.  Nutanix je obchodná známka spoločnosti Nutanix, Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Všetky ostatné názvy spomenuté v tejto správe sú použité len na identifikáciu a môžu byť obchodnými známky svojich príslušných majiteľov. 

O spoločnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v svetovom rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti poskytovania inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných a bezpečných produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou YOGA), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Moto), tablety a aplikácie. Pridajte sa k nám na sieti LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook  alebo Twitter (@Lenovo) alebo nás navštívte na www.lenovo.com.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×