SK EN

Lenovo Miix 720: to pravé pre dnešných spotrebiteľov s rozmanitými požiadavkami

Najnovší odnímateľný Miix 720 Windows® a pero Lenovo Active Pen 2 debutujú na CES
LAS VEGAS, 3. január 2017 – Dnešní spotrebitelia očakávajú, že im žiadna batéria nebude brániť ani ich brzdiť, či už pri práci alebo pri hre. Počnúc crossover automobilmi a biznis casual oblečením až po prácu z domu a nepretržité pripojenie, ľudia chcú jednoduchý, pohodlný prechod medzi kanceláriou a vrcholom kopca, medzi kaviarňou a domovom. Pre tento spôsob života je nevyhnutný počítač, ktorý je možné nakonfigurovať pre akékoľvek potreby.

Lenovo tímy zamerané na zážitky, skúsenosti užívateľov a zákazníkov získavajú spätnú väzbu od miliónov ľudí s cieľom lepšie pochopiť, čo potrebujú a chcú vo svojom ďalšom prenosnom počítači. Práve tieto spotrebiteľské trendy a postrehy viedli k vyvinutiu nového odnímateľného Miix 720 s Windows – všestranného digitálneho zariadenia so špičkovými komponentmi, ktoré nielen zahmlievajú, ale úplne odstraňujú hranice medzi prácou a hrou. Keďže jedna tretina generácie Millennials uprednostňuje flexibilitu zariadenia a pracovnú mobilitu pred inými pracovnými výhodami, vrátane platu,1 Miix 720 je šitý na mieru pre užívateľa, ktorý chce pracovať odkiaľkoľvek.
 
Chcete dôkaz? Čítajte ďalej a predstavte si, že jeden deň života strávite s Lenovo Miix 720.
Zazvoní vám budík a ako takmer 40 percent pracujúcich v USA,2 možno budete časť dňa pracovať na diaľku, nakoľko máte dôležitú predpoludňajšiu prezentáciu u potenciálneho klienta.
 
Toto ultra tenké zariadenie hodíte do tašky a vychádzate z dverí. Vďaka rozmerom len 14.6 mm a váhe 1.1 kg, vrátane precíznej klávesnice s podporou dotykového ovládania, váhu Miix 720 cestou do kaviarne na ramene takmer necítite.

Usádzate sa a pretočením otvoríte obrazovku, aby ste si ešte raz skontrolovali svoju prezentáciu. Integrovaná infračervená (IR) kamera v Miix 720 s Windows Hello  okamžite rozpozná vašu tvár a odomkne toto odnímateľné zariadenie. Už žiadne zložité, ťažko zapamätateľné heslo, pri písaní ktorého sa môžete ľahko pomýliť a ktoré by zbytočne oddialilo začiatok vášho pracovného dňa. Ste vďační za túto jednoduchosť a súhlasíte so 75 percentami PC užívateľov, podľa ktorých je PC bio-autentifikácia, ako napr. rozpoznávanie tváre v Miix 720, veľmi praktickou a príjemnou funkciou.3
 
Do vášho stretnutia zostáva už len pár minút. Klávesnicu nechávate v taške a použijete 12-palcovú dotykovú obrazovku ako tablet, pričom jeho QHD+ displej s rozlíšením 2880 x 1920 prináša ultra ostrú jasnosť obrazu pri vašej prezentácii, ktoré je plná rôznych grafík.
 
S perom Lenovo Active Pen 210 v ruke použijete tlačidlo, ktorým otvoríte váš email  a skontrolujete, či vám šéfka neposlala posledné úpravy dokumentu. Jej návrh: pridať do prezentácie ešte jeden rukou nakreslený nákres. Podobne, ako ďalších 20 percent opýtaných používateľov odnímateľných zariadení, ktorí používajú pero alebo stylus na dennej báze,sa spoľahnete na digitálne pero a urobíte nákres spolu s dodatočnými vysvetlivkami len jedným kliknutím svojho pera Lenovo Active Pen 210 využívajúc Windows Ink™.  Až 4,096 úrovní citlivosti tlaku na pero prináša precízny zážitok z kreslenia, akoby ste písali na papier.
 
Proces kreslenia a písania perom vám pomáha sformulovať obsah tak, aby bol zapamätateľnejší a významnejší. Prísľub spoločnosti Lenovo vytvárať šikovnejšie perá z veľkej časti pramení z neustále rastúceho množstva prieskumov, podľa ktorých digitálne perá lepšie vyhovujú pri konceptualizácii, prototypovaní, skicovaní, memorovaní a starom dobrom brainstromingu.5 Inak povedané, nielenže si nerobíte starosti s úpravami na poslednú chvíľu, novú informáciu ihneď zapracujete do prezentácie a presne chápete, prečo tam má byť.
 
Nový slide pridávate k ostatným a využitím Wi-Fi pripojenia posielate aktualizovanú prezentáciu svojej šéfke. Toto všetko máte urobené a kávu máte ešte stále horúcu. Až 8-hodinová výdrž vášho odnímateľného zariadenia6 s USB pripojením, ktoré nikdy nespí znamenajú, že si dokonca môžete nabiť svoj smartfón, kým je Miix 720 vypnutý a vy dopíjate svoju kávu.
 
Keď prídete do kancelárie klienta, jednoducho pripojíte 4K monitor v konferenčnej miestnosti8 k svojmu Miix 720 cez Thunderbolt™ 3, v dnešnej dobe najrýchlejší port dostupný pre počítače.7   Pri rýchlosti 40GbpsThunderbolt 3 zvládne všetky vaše potreby dátového transferu a simultánne aj prenos videokonferencie so šéfkou.
 
Prezentácia zožne úspech, dohoda je zaistená a vy znova vyberáte pero Lenovo Active Pen 210 , aby ste digitálne podpísali zmluvu. Strata stylusu je problémom číslo jedna medzi užívateľmi digitálnych pier,9  no pre vás nie je problém nájsť vaše pero Lenovo Active Pen 210 , nakoľko Miix 720 disponuje praktickým držiakom.
 
Ste naspäť v kancelárii, pripájate si plnohodnotnú klávesnicu s 1.5mm výškou kláves pre rýchlejšie a presnejšie písanie. Počas stretnutia si znovu odopnete dotykovú obrazovku a používate váš mobilný tablet a pero Lenovo Active Pen 210 , aby ste si mohli jednoducho robiť poznámky. Pred odchodom z miestnosti zabudovaným fotoaparátom Miix 720 rýchlo odfotíte poznámky na tabuli.
 
Cestou domov, po dlhom dni, vás vonkajšia scenéria inšpiruje k ďalšiemu perspektívnemu návrhu. A keďže kreativita nepočká a vy máte Miix 720, môžete rýchlo urobiť zopár záberov zadným 5MP fotoaparátom a cestou vo vlaku môžete upravovať obrázok s perom Lenovo Active Pen 2.10
 
Ste doma so západom slnka, vy a váš Miix 720 strávite pár minút komunikáciou na sociálnych sieťach s rodinou a priateľmi a pošlete šéfke email s návrhom scenérie, pričom s podsvietenou klávesnicou sa vám ľahko píše, aj keď sa stmieva. 
 
Ako tak doma relaxujete, nastavíte si až 150-stupňový stojan Miix 720 do vyhovujúceho uhla a vychutnávate si film v pohodlnej polohe. Jeho vylepšené dvojité pánty stojana zabezpečujú výrazne plynulejšiu rotáciu a sú pevnejšie ako predtým.
 
Alebo ešte lepšie, jeho integrovaný port Thunderbolt 3 a voliteľné konektory8 vám umožnia pripojiť až dva ďalšie displeje so živým 4K rozlíšením, keď budete chcieť pozerať filmy s rodinou a priateľmi.
 
Bol to hektický, ale nakoniec úspešný deň a je ťažké si predstaviť, ako by ste ho zvládli bez mnohých tvárí zariadenia Miix 720 po svojom boku.

Ceny a dostupnosť
Lenovo Miix 720 (vrátane klávesnice) bude v cene od 1,499 EUR dostupný od apríla 2017 v šampanskej zlatej farbe.10 Všetky Lenovo produkty sú dostupné na www.lenovo.com.10
Pozrite sa, ako postrehy zákazníkov inšpirovali najnovšie Lenovo inovácie na CES 2017: https://www.youtube.com/watch?v=EIoPzpwS4uM
Viac sa dozviete na www.lenovo.com/ces.

1 “Maximizing Millennials: The Who, How, and Why of Managing Gen Y,” Kenan-Flagler Business School, jún 2013: https://onlinemba.unc.edu/blog/geny-in-the-workplace/
2 “In U.S., Telecommuting for Work Climbs to 37%,” Gallup, august 2015: http://www.gallup.com/poll/184649/telecommuting-work-climbs.aspx
3 Na základe prieskumu spoločnosti Lenovo v roku 2015 na vzorke 1,261 respondentov v USA, UK, Austrálii a Indii.
4 Na základe prieskumu spoločnosti Lenovo v roku 2016 na vzorke 100+ respondentov v USA, Číne a Nemecku. 5“Computer Interfaces and Their Impact on Learning,” Sharon Oviatt: http://download.microsoft.com/download/0/1/2/012FC5FD-750F-4BDE-96EA-83BC0199EC51/Microsoft_Computer_interfaces_and_their_impact_on_learning_widescreen.pdf
6 Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a vychádzajú z výsldekov testov MobileMark® 2014 verzus 1.5 benchmarkového testu výdrže batérie. Skutočné výsledky sa môžu líšiť a závisia od viacerých faktorov, vrátane konfigurácie produktu a používania, softvéru, prevádzkových podmienok, bezdrôtovej funkcionality, nastavení správy batérie, jasu displeja a ďalších faktorov. Maximálna kapacita batérie sa časom a používaním samozrejme zníži. Viď https://bapco.com/products/mobilemark-2014/ pre ďalšie podrobnosti.
7 Thunderbolt FAQs: https://thunderbolttechnology.net/tech/faq
8 Pripojenie k displeju vyžaduje USB-C až HDMI alebo DisplayPort™ kábel, v závislosti od rozhrania displeja. Pripojenie k viac ako jednému displeju vyžaduje kompatibilný rozbočovač alebo  extender.
9 Vychádzajúc z prieskumu spoločnosti Lenovo v roku 2016, vykonanom na vzorke 245 užívateľov tabletov, konvertibilných počítačov a odnímateľných pier.
10 Lenovo Active Pen 2 sa predáva samostatne, resp. môže byť pribalené alebo voliteľné, v závislosti od trhu. Ceny nezahŕňajú daň, náklady na dodanie ani varianty a môžu byť bez predchádzajúceho upozornenia zmenené; platia tu  dodatočné pravidlá a podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Termíny uvedenia do obchodov sa môžu líšiť v jednotlivých geografiách a produkty môžu byť dostupné na vybraných trhoch. Ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek zmeniť produktovú ponuku, funkcie a špecifikácie bez predchádzajúceho upozornenia.
 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×