SK EN

Lenovo ohlasuje spoluprácu centra podnikových inovácií

Otvorenie nového Centra Inovácií v Pekingu už v januári. Rozšírenie vzťahov s barcelonským Supercomputingovým Centrom a novým partnerom, Oxfordskou Univerzitou. Spoločnosti Lenovo a Intel® spolupracujú na škálovateľnom systémovom riešení Intel® - Scalable System Framework a iniciatíve OpenHPC
AUSTIN, TEXAS - 19. november 2015: Spoločnosť Lenovo dňa 18. novembra 2015 na konferencii Supercomputing 2015 (SC15) oznámila, že začiatkom roka 2016 sa otvorí úplne nové špičkové centrum podnikových inovácií - Enterprise Innovation Center (EIC) - v Pekingu. Spoločnosť Lenovo taktiež informovala o rozšírení vzťahov so Superpočítačovým Centrom v Barcelone a novým partnerom v rámci projektov EIC, Oxfordskou Univerzitou. Okrem toho Lenovo poodhalilo niekoľko nových iniciatív, na ktorých pracuje so spoločnosťou Intel® v rámci Intel® Scalable System Framework, pričom sa zameriavajú na budúcnosť systémového dizajnu a optimalizácie vysokovýkonných výpočtových clusterov (HPC). Lenovo bude zakladajúcim členom OpenHPC, ktorého cieľom je priniesť hospodárnosť otvorených zdrojov užívateľom HPC. 

Lenovo Enterprise Innovation Center
S takmer tisíckou serverov sa EIC v Pekingu pridáva k EIC v nemeckom Stuttgarte, ktoré bolo otvorené začiatkom tohto roka a ponúka kombinovaný globálny dosah inovatívnej spolupráce. Výskum v oblastiach ako napr. HPC, analytika big data, cloudové  a hyperScale dátové centrum sa bude zameriavať na odvetvia ako je náuka o živej prírode, výrobe, energii a strojárstve. 
Lenovo sa spojilo s lídrami odvetvia ako Intel®, NVIDIA a Red Hat, aby vytvorili spoločné prostredie, kde partneri, poskytovatelia a zákazníci môžu v rámci EIC spolu pracovať a stať sa inkubátormi technológií zajtrajška v oblastiach ako sú:
•    Procesory Intel® Xeon®, koprocesory Intel® Xeon Phi™, Intel® Omni-Path architektúra, a Intel® riešenia pre Lustre*
•    Vysokovýkonné jednotky GPGPU pre strojové učenie a HPC aplikácie
•    Lepšia konektivita – až do 100G pre clustre
•    Optimalizácia cloudovych aplikácii
•    Energeticky efektívne systémy pre hyperScale IP dátové centrá
•    Bezpečnosť

Nové vzťahy a spolupráca s Oxfordskou Univerzitou a Barcelonským Superpočítačovým Centrom (BSC)
Oxfordská Univerzita sa stáva najnovším partnerom Centra inovácií spoločnosti Lenovo. Spolupracujúc na zlepšovaní energetickej efektivity HPC  v prostrediach veľkých dátových objemov sa tiež púšťame do spoločného projektu hodnotenia, pričom vyvíjame riešenia softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý je navrhnutý s cieľom znížiť náklady nasadenia HPC a pomáhame menším organizáciám využiť potenciál tejto technológie. Okrem toho, Lenovo a Barcelona Superpočítačové Centrum (BSC) rozšírili svoju už prebiehajúcu spoluprácu, ktorá bude zahŕňať práce na plánovaní, výkonnostných nástrojoch, energetickej efektívnosti a big data. Obe tieto dohody podporujú náš záväzok voči OpenHPC ako aj našim iniciatívam v oblasti otvorených zdrojových riešení.

Partnerstvo pre budúce schopnosti HPC 
V snahe zvýšiť hodnotu naprieč celým radom a s cieľom reagovať na širokú škálu dátových analýz, strojového učenia a vizualizácie pracovného vyťaženia, ktoré zákazníci potrebujú, Lenovo uvádza produkty na báze Intel® Scalable System Framework. Začiatkom budúceho roka uvedieme systémy využívajúce procesory ďalšej generácie Intel® Xeon® a Intel® Xeon Phi™, architektúru Intel® OmniPath Architecture a podnikovú verziu Intel® softvéru Lustre, ktoré tieto potreby uspokoja. Zákazníci už v EIC v Stuttgarte môžu testovať architektúru Intel® OmniPath a Intel® riešenia pre Lustre a hneď ako budú dostupné, plánujeme rozšíriť cluster na procesory ďalšej generácie Intel® Xeon®. 

Citácie
“Podniková stratégia spoločnosti Lenovo je postavená na dodávaní otvorených, flexibilných a inovatívnych hodnôt a budeme sa aj naďalej venovať otázkam vysokovýkonných počítačov. Vďaka zvyšovaniu kapacity nášho Centra inovácií a úzkym partnerstvám s lídrami v tejto oblasti, budeme zákazníkom na celom svete môcť prinášať ešte lepší výkon,” povedal Brian Connors, generálny riaditeľ HPC a viceprezident pre strategické partnerstvá a obchodný rozvoj, Enterprise Business Group, Lenovo.
“Sme nadšení, že môžeme so spoločnosťou Lenovo spolupracovať v ich pekinskom Centre pre HPC, cloudové riešenia a dátovú analýzu,” vyjadril sa Charles Wuischpard, viceprezident a generálny riaditeľ HPC Platform Group spoločnosti Intel.  “ Rovnako ako pri súčasnom Centre inovácií v Nemecku, aj nové centrum v Pekingu klientom prinesie rýchly prístup k širokej škále najpokrokovejších technológií a rozsahu, vrátane plnej podpory Intel® Scalable System Framework - čo užívateľom všetkých veľkostí umožní objavovať jeho prínosy."
“Výskumné centrum Oxfordskej Univerzity - Advanced Research Computing Centre (ARC) súhlasilo, že sa stane partnerom Centra inovácií Lenovo HPC v Stuttgarte pri práci na budúcich a rozvíjajúcich sa technológiách,” uviedol Andrew Richards, Vedúci oddelenia Advanced Research Computing a zástupca riaditeľa - Oxford e-Research Centre, University of Oxford. “Výskumné projekty, zamerané na energetickú efektivitu  a ekosystémy softvéru s otvoreným zdrojovým kódom, majú za cieľ vyvíjať nákladovo efektívnejšie riešenia HPC, a menším komerčným klientom tak pomáhajú uplatňovať výhody vysokovýkonných počítačových riešení.”
"Sme presvedčení, že Lenovo môže už čoskoro byť jedným z lídrov na trhu HPC a sme nadšení, že pri plnení tohto cieľa s nimi môžeme spolupracovať," uviedol Mateo Valero, profesor barcelonskej univerzity Universitat Politècnica Catalunya a riaditeľ nového superpočítačového centra - Barcelona Supercomputing Centre.

Na konferencii Supercomputing 2015 (SC15) bude Lenovo v stánku #1509.

O spoločnosti Lenovo

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v svetovom rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti poskytovania inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných a bezpečných produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou YOGA), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Moto), tablety a aplikácie. Pridajte sa k nám na sieti LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook  alebo Twitter (@Lenovo) alebo nás navštívte na www.lenovo.com.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×