SK EN

Lenovo predstavuje priekopnícky modulárny tablet ThinkPad X1

Spoločnosť Lenovo (HKSE:992) dnes uviedla svoje nanovo rozšírené a vysoko inovatívne X1 portfólio.
 
 • X1 Tablet s procesorom Intel® Core™ m7 dosahuje 10-hodinovú výdrž batérie a jedinečné moduly pridávajú funkcionalitu
 • X1 Yoga disponuje OLED displejom Samsung a nabíjateľným aktívnym perom
 • Zariadenie radu ThinkPad X1 series pracuje so systémom Windows 10 a zahŕňa možnosti Samsung NVMe SSD a Qualcomm LTE-A 4G
 • WiGig dokovacia stanica pre bezdrôtové pracovisko
Tento rad, navrhnutý pre tých, ktorí myslia dopredu, zahŕňa nové prírastky ako napr. úžasne adaptabilný tablet ThinkPad X1 s jeho unikátnym modulárnym dizajnom; pohlcujúci ThinkPad X1 Yoga s prvým OLED displejom na svete; ako aj oceňovaný ThinkPad X1 Carbon, ktorý je ešte tenší a ľahší, čo len posilňuje jeho prevahu na trhu ultrabookov. Navyše, užívatelia stolových počítačov budú ohúrení novým all-in-one počítačom ThinkCentre X1, ktorý je nevyhnutným dizajnovým ústredným bodom každej pracovne a prináša aj zodpovedajúci výnimočný výkon.


Navrhnutý a zostrojený pre tých, čo myslia pokrokovo
 
Modulárny dizajn tabletu ThinkPad X1  ponúka niečo, čo nemôže ponúknuť žiadny iný tablet - pridávanie funkcionality prostredníctvom jednoduchých pripínacích voliteľných modulov:
 • Potrebujte viac batérie? Modul produktivita zvýši využiteľnosť celkove až do 15 hodín
 • Ste pripravený prezentovať? Modul Prezentátor zahŕňa pico projektor a HDMI port
 • Tvoríte v 3D? Pridajte 3D obrazový modul so zadným fotoaparátom Intel RealSense
 
ThinkPad klávesnica v plnej veľkosti s ikonickým Trackpointom má tri prispôsobiteľné písacie uhly a pripomína klasický prstoklad klávesnice ThinkPad. Klávesnica a tablet spolu vážia len 2,4 libry (1,09kg), vďaka čomu je z nich ultra ľahký notebook. A navyše, je to prvý Windows tablet s podporou LTE Advanced pre super rýchle pripojenie doslova kdekoľvek. ThinkPad X1 Tablet taktiež disponuje odnímateľným zadným panelom pre možnosť údržby a realizáciu upgradov.
ThinkPad X1 Yoga je s 0,66 palca neuveriteľne tenký a ľahký, váži len 2,8 libry (1,27kg). Je to tiež prvý konvertibilný notebook na svete, ktorý má voliteľný Samsung OLED displej, ktorý reprodukuje nádherne sýte farby a hlbšie čierne odtiene. Okrem patentovanej klávesnice Lift and Lock, ktorá v režime tablet vtiahne klávesy, má X1 Yoga tiež aktívne pero, čo je skvelé pre zvýrazňovanie a písanie priamo na webové stránky,  s použitím prehliadača Microsoft Edge. Pero sa tiež ukladá a nabíja vo vnútri systému, takže sa nestratí.
ThinkPad X1 Carbon vyniká ako najľahší 14-palcový biznis ultrabook na svete. X1 Carbon, jeden z najrafinovanejších a najelegantnejších notebookov, aké sú dnes dostupné, je tenší, ľahší a výkonnejší ako kedykoľvek predtým. So zameraním sa na zákaznícky orientované dizajnové vylepšenia sme si vypočuli spätnú väzbu od našich zákazníkov a urobili hneď niekoľko vylepšení, vrátane viacerých možností displeja, väčšej kapacity pamäte a úložiska, vylepšenej konektivity a X1 Carbon je s hmotnosťou 2,6 libry (1,18kg) tiež ľahší.
 
Zákazníci očakávajú, že Lenovo bude neustále posúvať hranice a rad ThinkPad X1 series nie je sklamaním. Vďaka jedinečnej kombinácii prvkov zameraných na výkon, konektivitu a bezpečnosť, ktoré sú dostupné vo všetkých troch produktoch je rad ThinkPad X1 navrhnutý a zostrojený pre tých, ktorí myslia pokrokovo:
 • Kapacita nízko energetického úložiska s vysokou hustotou Samsung M.2 NVMe SSD až do 1TB prináša rýchlosť, ktorá je až päťnásobne vyššia ako štandardné SATA SSD
 • Ultrarýchle pripojenie na úrovni podnikových riešení vďaka LTE modemu Qualcomm® Snapdragon™ X7 LTE s podporou 4G LTE Advanced Carrier Aggregation pre rýchlosti sťahovania až do 300 Mbps
 • Rýchla a bezpečná bezdrôtová dokovacia stanica WiGig pre bezkáblové pracovné prostredie
 • Dotyková čítačka odtlačkov prstov a zabezpečenie čipom dôveryhodnej platformy - Trusted Platform Module (TPM), ktorý sa postará o pokoj na duši
 • Odolná konštrukcia, ktorá odolá úskaliam mobilnej práce, čo dokazuje viac ako dvesto záťažových testov Lenovo
 
Rad ThinkPad X1 tiež zahŕňa niekoľko doplnkov, ktoré boli navrhnuté špeciálne na doplnenie a zlepšenie celkového užívateľského zážitku:
 • Bezdrôtová dotyková myš ThinkPad X1 je tenká a ľahká myš s duálnym režimom, optimalizovaná na cestovanie. Otočte ju a využívajte integrovaný dotykový ovládač pre jednoduchú navigáciu cez jednotlivé slidy.
 • Slúchadlá do ucha ThinkPad X1 sú optimalizované spoločnosťou Dolby pre tento rad X1 a sú skonštruované s duálnymi ovládačmi, čo zlepšuje telefonické hovory, hudbu aj filmy.
 • Obal X1 Sleeve je so svojim na dotyk jemným interiérom a ľahko otvárateľnou magnetickou klapkou perfektným doplnkom na prepravu vášho X1 Carbon alebo X1 Yoga.
 • Micro adaptér ThinkPad 65W je o 58 percent menší a o 50 percent ľahší ako štandardný sieťový adaptér a je ideálnym ľahkým cestovným spoločníkom pre ThinkPad X1 Carbon aj X1 Yoga.

 
Priestor pracovného stola v budúcnosti
 
ThinkCentre X1 AIO ponúka mimoriadne skvelý dizajn v ultratenkom 11mm ráme, vďaka čomu je jedným z najtenších stolových počítačov na svete. Špičkový antireflexný displej ponúka jasný obraz z akéhokoľvek uhla na 23,8-palcovej obrazovke a aj napriek neuveriteľne tenkému šasi má ThinkCentre X1 pevnú a odolnú konštrukciu. Je navrhnutý tak, aby zvládol hromadenie prachu, čo je bežná príčina zlyhania hardvéru pri desktopoch a tento all-in-one počítač bol 8 hodín testovaný v prachovej komore, čo zodpovedá desiatim rokom v kancelárskom prostredí.
Ultra tenký, 7.5mm ThinkVision X1 je prvý monitor na svete, ktorý získal certifikáciu TUV Eye-Comfort. Okrem 27-palcového UltraHD antireflexného displeja od okraja po okraj, ThinkVision X1 disponuje bohatými možnosťami pripojenia, ako napr. vstup USB typu C, čo z neho robí perfektný doplnok tabletu ThinkPad X1.

 
Citácia
 
“V centre konštrukčného zamerania spoločnosti Lenovo stojí zákazník, čo nám umožňuje navrhovať a vytvárať produkty, pri ktorých je koncový užívateľ na prvom mieste. Nový rad X1 demonštruje našu neúnavnú snahu prinášať inovácie, čo tieto produkty povyšuje nad štandard,” uviedol Johnson Jia, senior viceprezident, Personal Computing Group, Lenovo. “Optimalizácia našich produktov jedinečnými prvkami a v prospech vyššieho výkonu, lepšieho prístupu na cloudové úložiská a špičkového zabezpečenia a odolnosti zákazníkom pomôže používať technológie ako tajnú zbraň.”

 
Ceny a dostupnosť
 
ThinkPad X1 Tablet bude dostupný v marci s cenou od 1790 EUR.
Modul Productivity bude dostupný od februára s cenou od 159 EUR.
Modul Projector bude dostupný od mája s cenou od 289 EUR.
Modul 3D Imaging bude dostupný od mája s cenou od 159 EUR.
ThinkPad X1 Yoga bude dostupný od februára s cenou od 1399 EUR. OLED modely budú dostupné od apríla. Ceny budú uvedené neskôr, bližšie k dátumu uvedenia.
ThinkPad X1 Carbon bude dostupný koncom februára s cenou od 1199 EUR.
Bezdrôtová dotyková myš ThinkPad X1 Wireless Touch Mouse bude dostupná od konca januára s cenou od 69 EUR.
Slúchadlá do ucha ThinkPad X1 budú dostupné od januára v cene 69 EUR.
Obal ThinkPad X1 Sleeve bude dostupný od februára v cene 50 EUR.
Micro adaptér ThinkPad 65W Micro Power Adapter bude dostupný neskôr v roku 2016 s cenou od 80 EUR.
ThinkCentre X1 AIO bude dostupný v marci s cenou od 1299 EUR.
ThinkVision X1 bude dostupný od marca s cenou od $799.
 
*Ceny nezahŕňajú daň ani poplatok za doručenie, môžu byť bez upozornenia pozmenené a sú viazané aj na dodatočné pravidlá a podmienky. Ceny predajcov môžu byť rôzne. Dátumy uvedenia môžu byť v jednotlivých krajinách odlišné a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo aj bez upozornenia kedykoľvek pozmeniť ponuky produktov a špecifikácie.
 

 
O spoločnosti Lenovo
 
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti poskytovania inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných a bezpečných produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou YOGA), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Motorola), tablety a aplikácie. Pridajte sa k nám na sieti LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook alebo Twitter (@Lenovo) alebo navštívte našu stránku www.lenovo.com

Galéria

13_Thinkcentre_X1_Closeup_Shot_Black_BG.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×