SK EN

Lenovo™ uvádza na trh nový Tablet s Windows® 10 a nové notebooky YOGA™ pripravené na cestovanie

Nové YOGA 710, 510 a IdeaPad™ MIIX 310 predstavujú výrazné vylepšenia hmotnosti, možností pripojenia a výdrže batérie
  • Nové konvertibilné notebooky YOGA 710 a 5101 zlepšujú vysoký výkon a zvyšujú výdrž batérie2 , takže mobilní užívatelia vykonávajúci viac úloh naraz môžu nechať svoje káble doma na dlhšiu dobu
  • Cenovo dostupný IdeaPad MIIX 310 je určený pre mobilných webových fanatikov, nakoľko má až 10 hodinovú výdrž batérie2 , odnímateľnú klávesnicu a možnosť pripojenia 4G LTE, a to všetko za cenu nižšiu ako 269 EUR3
Bratislava – 22. február 2016: Spoločnosť Lenovo včera na podujatí Mobile World Congress®  predstavila dva nové spotrebné počítače s OS Windows 10: konvertibilné notebooky YOGA 710 a 5101 a odnímateľný 2-v1 tablet IdeaPad MIIX 310. Uvedomujeme si, že užívatelia potrebujú pri výkone rôznych úloh pracovať na viacerých zariadeniach. Napríklad, môžu písať správy na smartfóne, pracovať na notebooku a čítať na tablete. Preto sme každé z našich nových zariadení navrhli tak, aby sa mohli buď premeniť alebo odpojiť a transformovať do režimu tablet, takže užívatelia môžu urobiť viac vďaka pohodliu písania na klávesnici a výkonu najnovšej generácie Intel® procesorov, pričom dlhá výdrž batérie2 im umožňuje nechať nabíjací kábel doma.
 
Neuveriteľne kompaktný YOGA 710 urobí svoju robotu aj na cestách
Nový 11-palcový YOGA 710 sme vytvorili pre cestovateľov a mobilných pracovníkov, ktorí sú produktívni aj na cestách. S výkonom  procesora 6.generácie Intel Core™ i7 pri 14-palcovom modeli a procesorom Core m5 pri menšom 11-palcovom modeli je  YOGA 710 vybavený systémom Windows 10 a je jedným z najvýkonnejších a najprenosnejších dostupných konvertibilných notebookov. Užívatelia môžu aj na cestách vykonávať viac úloh naraz a plynule prepínať medzi videokonferenciou, emailovou komunikáciou a úpravou fotografií. S hmotnosťou len 1.04kg, kompaktnou veľkosťou a schopnosťou konverzie na tablet je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí chcú ušetriť priestor vo svojej taške. YOGA 710 sa dá ohnúť do štyroch rôznych režimov, vďaka čomu je ľahké písať v režime notebook, prezentovať v režime stojan, sledovať videá v režime stan alebo surfovať na internete v režime tablet. Jeho väčší súrodenec, 14-palcový model, vyhovuje tým, ktorí hľadajú lepšiu konektivitu, prostredníctvom inovatívneho anténového pántu, ktorý zabezpečuje o 20% lepšie WiFi pripojenia, ako predtým4. Tento 14-palcový YOGA 710 má tiež SSD disk s kapacitou až 256GB, ktorý zabezpečí rýchlejší prístup k filmom, obrázkom a zložkám bez nutnosti použiť externý HDD. Má tiež vylepšený výkon vďaka voliteľnej novej generácii grafiky NVIDIA® GeForce®.
 
Oba modely, úžasne tenké a ľahké, ponúkajú až 8-hodinovú výdrž batérie, takže užívatelia si môžu vychutnať filmový maratón a ešte stále zostane batéria dosť nabitá na to, aby mohli pár hodín pracovať.2  Vďaka FHD (1920x1080) displeju všetko, od filmov cez fotky až po hry a  video chat, vyzerá ostrejšie. A pridanie ozvučenia Dolby Audio™ Premium oživí zábavu vďaka sýtemu, silnému zvuku, ktorý dynamicky prispôsobí ozvučenie a prináša tak kvalitu domáceho kina so zážitkom virtuálneho priestorového ozvučenia.
 
YOGA 5101 prináša oslobodenie od naháňania elektrickej zásuvky
Vďaka novému štýlovému dizajnu, nižšej váhe a viac ako 50 percentnému vylepšeniu výdrže batérie prináša YOGA 5101 až do 8,5 hodiny2 používania a užívatelia môžu dať zbohom posedávaniu na dlážke, keď musia byť pripojení k zásuvke. Podobne ako YOGA 710, nový YOGA 5101 ponúka plynulý prechod medzi režimami notebook, stojan, stan a tablet. S hmotnosťami len 1.75kg (14-palcov) a 2.08kg (15-palcov) je ľahší ako predtým a jeho nový dizajn má jedinečnú diamantom brúsenú opierku na dlaň. S procesormi až 6. generácie Intel Core i7 a s voliteľným AMD® Radeon™ R7 M460 2GB GFX má YOGA 5101 naozaj dostatočný výkon na prácu a multitasking.
 
Pracujte a hrajte hry aj na cestách s cenovo dostupným IdeaPad MIIX 310
Všestranný 2-v-1 odpojiteľný tablet IdeaPad MIIX 310, s hmotnosťou len 580g, má voliteľnú možnosť 4G LTE pripojenia, poteší dátových nadšencov, ktorí chcú pracovať a blúdiť po internete z akéhokoľvek miesta. Cenou len od 269EUR3 je tento 10-palcový tablet jedným z cenovo najdostupnejších zariadení spájajúcich tablet a počítač. A na rozdiel od väčšiny jeho rivalov je štandardnou výbavou aj odnímateľná klávesnica. S lepšou výdržou batérie ako doteraz sa IdeaPad MIIX 310 môže popýšiť až 10 hodinami 2 výdrže batérie a možnosťou voľby FHD displeja, vďaka čomu môžu filmové maratóny prinášať ešte intenzívnejšie zážitky. S kapacitou úložiska až do 64GB eMMC a 4GB DDR3L pamäte majú užívatelia k dispozícii až dvojnásobne väčšiu pamäť ako doteraz a môžu si užívať rýchlejšie surfovnaie na internete a plynulejšie prepínanie pri vykonávaní viacerých úloh naraz. A s aplikáciami Cortana® a Lenovo REACHit™ v tablete MIIX 310 môžu užívatelia pohodlne vyhľadať dokumenty, fotky, hudbu, videá a ďalší obsah prirodzenejším spôsobom, v určitom kontexte.
 
Citácie
“Technologické pokroky nás povzbudzujú k tomu, aby sme žili živším a aktívnejším životným štýlom. Dnes sa ľudia naprieč zariadeniami pripájajú kdekoľvek a kedykoľvek chcú,” uviedol Johnson Jia, senior viceprezident, PC Business Group, Lenovo. “Preto sme konvertibilné notebooky YOGA 710 a 5101 aj odnímateľný tablet ideapad MIIX 310 naplnili funkciami, ktoré sú potrebné na splnenie potrieb väčšiny mobilných užívateľov čo sa týka produktivity, zábavy a dizajnu a prinášame vám aj v týchto zariadeniach produktivitu počítača.”
 
"Intel s nadšením spolupracuje so spoločnosťou Lenovo na tom, aby sme prinášali zážitky, aké ľudia chcú. Procesory Intel Core a Intel Atom, v spojení s Lenovo inováciami, zabezpečujú úžasný výkon a výdrž batérie v úžasných rozmeroch,” povedal Navin Shenoy, korporátny viceprezident a generálny riaditeľ, Mobility Client Platforms, Intel Corporation. 
 

Ceny a dostupnosť3 
Všetky Lenovo produkty sú dostupné na www.lenovo.com.
  • YOGA 710 11-palcový notebook od 799EUR, dostupný v druhom štvrťroku 2016.
  • YOGA 710 14-palcový notebook od 899EUR, dostupný v druhom štvrťroku 2016.
  • YOGA 5101 14-palcový notebook od 479EUR, dostupný v druhom štvrťroku 2016.
  • YOGA 5101 15-palcový notebook od 699EUR, dostupný v druhom štvrťroku 2016.
  • IdeaPad MIIX 310 10-palcový tablet od 269EUR, dostupný v druhom štvrťroku 2016.
 
1 YOGA 510 na trhoch Severnej Ameriky a Ľudovej republiky Číny pod názvom FLEX 4
2 testovanie batérie ideapad MIIX 310 vychádza z lokálneho prehrávania videa s nastavením jasu na 150 nits a vypnutým  Wi-Fi pripojením. Testovanie batérie YOGA 710 a YOGA 510 ychádza z lokálneho prehrávania videa s nastavením jasu na 200 nits a vypnutým  Wi-Fi pripojením. Výdrž batérie a doby nabíjania sú približné a sú rôzne v závislosti od rôznych faktorov, vrátane systémového nastavenia, vybraných funkcií a využívania. Maximálna kapacita batérie sa časom prirodzene zníži.
3 Ceny nezahŕňajú daň ani poplatok za doručenie, môžu byť bez upozornenia pozmenené a sú viazané aj na dodatočné pravidlá a podmienky. Ceny predajcov môžu byť rôzne. Dátumy uvedenia môžu byť v jednotlivých krajinách odlišné a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo aj bez upozornenia kedykoľvek pozmeniť ponuky produktov a špecifikácie
4 V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami, ako je YOGA 700, 14-palcový YOGA 710 má integrovanú závesnú anténu, ktorá zvyšuje jej výkon až o 20 percent v režime tabletu.O spoločnosti Lenovo
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných, bezpečných a spoľahlivých produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou Yoga), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Motorola), tabletov a aplikácií. Pridajte sa k nám na LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook or Twitter @Lenovo) alebo navštívte našu stránku www.lenovo.com.
LENOVO, YOGA, ideapad a REACHIT sú obchodné známky spoločnosti Lenovo. WINDOWS a CORTANA sú obchodné známky spoločnosti Microsoft Corporation. MOBILE WORLD CONGRESS je obchodná známka spoločnosti GSMA Ltd. INTEL a CORE sú obchodné známky spoločnosti Intel Corporation.  NVIDIA a GEFORCE sú obchodné známky spoločnosti NVIDIA Corporation.   DOLBY AUDIO je obchodná známka spoločnosti Dolby Laboratories. AMD a RADEON sú obchodné známky spoločnosti Advanced Micro Devices, Inc. Všetky ostatné obchodné známky sú vlastníctvom ich príslušných majiteľov. ©2016, Lenovo Group Limited.

              

Galéria

Lenovo YOGA 710 14-inch_antenna hinge_black.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×