SK EN

Lenovo™ uvádza YOGA 900S - celosvetovo najtenší konvertibilný notebook

Bratislava – 5. január 2016: Dnes na veľtrhu CES® spoločnosť Lenovo predstavila portfólio zariadení ďalšej generácie: osem nových notebookov, desktop počítačov a monitorov naprieč značkami YOGA, IdeaPad a IdeaCentre, vďaka ktorým sa zdokonaľuje takmer každý zážitok z využívania počítača, od práce cez hranie až po zábavu. S ultraprenosným konvertibilným notebookom YOGA 900S v popredí, táto nová kolekcia ľuďom prináša skvelý výber výkonu, estetiky a mobility.

Osem nových YOGA™, IdeaCentre™ a IdeaPad™ zariadení zdokonaľuje prácu, hry aj zábavu
•    Vďaka uhlíkovému vláknu je YOGA 900S najtenší ultraprenosný konvertibilný notebook na svete1
•    Zásadný prevrat v hraní hier so štyrmi novými zariadeniami radu Y series:  IdeaPad Y900, Lenovo Y27g zakrivený herný monitor a špeciálne Razer™ edície IdeaCentre Y900 RE a Lenovo Y27g RE zakrivený herný monitor 
•    IdeaCentre 610S je celosvetovo prvý kompaktný domáci počítač s voliteľným odnímateľným bezdrôtovým projektorom 2 pre vychutnávanie zábavy na veľkej obrazovke 
•    Nové notebooky IdeaPad 700 a 710S prinášajú vyváženosť výkonu a prenosnosti za skvelú cenu

Najtenší konvertibilný notebook na svete1 – YOGA 900S
 
YOGA 900S sme navrhli a vypracovali tak, aby bol nádherne tenký a výrazne ľahší ako predchádzajúce modely, s hrúbkou len 12.8 mm a hmotnosťou 999 g, s novou konštrukciou z uhlíkového vlákna. Notebook so systémom Windows 10 prináša až do 10.5 hodiny3 prehrávania videa, takže cestovatelia ho môžu pribaliť do príručnej batožiny a letieť z Las Vegas do Londýna len na jedno nabitie. Vďaka 360-stupňovému pántu, inšpirovanému remienkom hodiniek, so štyrmi režimami používania je jednoduché pracovať aj počas dlhého letu v režime notebook s procesorom až Intel® Core™ m7 alebo zbežne prezrieť nové príspevky na sociálnych médiách v režime tablet. Prináša pohlcujúci zážitok zo zábavy vďaka technológii Dolby Audio™ Premium pre čistý zvuk  a voliteľnej QHD obrazovke (2560x1440), ktorá prináša krištáľovo čisté rozlíšenie. Táto novinka v rodine YOGA teraz podporuje aj voliteľné aktívne pero, vďaka čomu umelci a aj tí, ktorí radi a často robia poznámky môžu popustiť uzdu svojej fantázii a robiť čmáranice a zoznamy alebo glosovať webové stránky v prehliadači Microsoft® Edge prostredníctvom dotykovej obrazovky.
 

 
Lenovo Y series: Hranie na vyššej úrovni s IdeaPad Y900
 
Hranie sa na počítači zažíva renesanciu: analytici predpovedajú, že tento trh do roku 2018 dosiahne hodnotu 35 miliárd USD, sčasti vďaka špičkovej grafike a výkonu procesora, ale tiež raketovému vzostupu scény eSports a voľne dostupným hrám.4 S cieľom uspokojiť tento rastúci apetít uvádzame štyri nové prírastky našej hernej rodinky Y series, ktoré boli navrhnuté s vysokým výkonom a prenosnosťou pre herných nadšencov. Hráči na cestách sa budú chcieť pozrieť pod kapotu nového IdeaPad Y900, fungujúcom so systémom Windows® 10 a zostrojenému pre úplne pohlcujúce hranie, či už sú učupení doma alebo v "zašivárni" u kamaráta. Vychutnajte si okamžité zvýšenie výkonu pri výkonnejšom CPU, väčšej pamäti a vylepšenom GFX len stisnutím jedného kľúčového turbo tlačidla. So štvorjadrovým procesorom 6th Gen Intel Core i7 K-series pre špičkový herný zážitok, grafikou NVIDIA® GTX 980M a mechanickou podsvietenou viacfarebnou klávesnicou je tento 17-palcový notebook pripravený na najtvrdšie virtuálne bitky.

 
IdeaCentre Y900 RE (Razer Edition) a prvý zakrivený herný monitor Lenovo Y27g
 
Taktiež sme sa spojili s poprednou hernou lifestylovou značkou Razer, aby sme zlúčili naše hardvérové znalosti s populárnou pohlcujúcou hernou technológiou Razer a okamžite rozoznateľnými svetelnými efektmi Chroma. Našimi prvými spoločnými výrobkami sú ultra prémiové Razer edície IdeaCentre Y900 RE a zakriveného herného monitora Lenovo Y27g RE. Zariadenie IdeaCentre Y900 RE berie jednoduché budúce vylepšenie a vysoký výkon, ktorý sa užívateľom na našom súčasnom Y900 desktop počítači páči a spája to so štvorjadrovým procesorom 6th Gen Intel Core i7 K-series a duálnou diskrétnou grafikou NVIDIA GTX 970. Teraz IdeaCentre Y900 RE užívateľom prináša toto všetko a navyše aj štýl Razer Edition, spojený s klávesnicou a myšou Razer Chroma ako aj viacfarebnými osvetľovacími efektmi  Razer Chroma. Okrem jednoduchého upgradovania a údržby má IdeaCentre Y900 RE páku, ktorou sa otvára štýlový polopriesvitný bočný panel - ktorý odhalí jeho usporiadané vedenie vnútorných káblov pre budúce upgradovanie. Aby sme hráčom pomohli s úplným ponorením sa do hry a posúvaním hraníc ich herných zážitkov, vytvorili sme svoj prvý 27-palcový FHD VA zakrivený herný panel. Zakrivený herný monitor Lenovo Y27g je jedným z prvých zakrivených herných monitorov, ktoré sú v súčasnosti dostupné a má 144Hz rýchle obnovovacie frekvencie a čas odozvy 8 ms. Je tiež vybavený špeciálnou edíciou Razer s typickými Chroma osvetľovacími efektmi.

 
IdeaCentre 610S: Kompaktný domáci počítač s projektorom
 
Inovovali sme IdeaCentre 610S, aby sme užívateľom priniesli nový spôsob ako si vychutnať rodinnú zábavu. Ide o celosvetovo prvý kompaktný domáci počítač s možnosťou odnímateľného bezdrôtového projektora.2 Užívatelia teraz môžu okamžite premeniť akúkoľvek stenu na 100-palcové domáce kino, premietať a prehrávať obľúbené videá alebo prezentáciu dovolenkových fotografií, a to všetko z 2,2 litrového desktop počítača. Veľký výkon v štýlovom malom dizajne, Windows 10 PC ponúka výkonnú funkcionalitu plnohodnotného desktop počítača. Počítač IdeaCentre 610S disponuje palebnou silou svojich náprotivkov štandardnej veľkosti vďaka procesoru až 6. generácie Intel Core i7, ktorý umožňuje bezproblémové sledovanie zábavného obsahu, herná grafika pre desktop stolové počítače až do NVIDIA GTX 750Ti 2GB GDDR5, až do 16GB DDR4 pamäte a úložisko s kapacitou až 2TB. Vďaka svojej jedinečnej trojuholníkovej konštrukcii a kovovej úprave tela počítača sa táto vždy pripravená "ohnivá guľa" hodí do takmer každého interiéru.
 

 
Výkonne zostrojený IdeaPad 700
 
Oba modely, 15- aj 17-palcový IdeaPad 700 sa pýšia vylepšenými prvkami za skvelú cenu. Pracuje na operačnom systéme Windows 10 a disponuje najnovšími procesormi štandardného napätia až 6. generácie Intel Core i7, ktoré prinášajú úžasný výkon a energetickú efektivitu, grafikou NVIDIA GTX 950M, rozsiahlym úložiskom s kapacitou 1TB a možnosťou stereo reproduktorov JBL®  pre seriózny výkon.
 
Ľahký a rýchly IdeaPad 710S
 
Pre tých, ktorí sa chcú zbaviť nejakej hmotnosti je tu 13-palcový notebook IdeaPad 710S s procesorom 6. generácie Intel Core, vďaka čomu je úžasnou a kompaktnou možnosťou, s hmotnosťou len 1,16 kg bez kompromisov pokiaľ ide o výkon. Nielenže ponúka voliteľnú grafiku Intel Iris® a ultra úzky rám displeja, zvyšuje aj rýchlosť s až 256GB high-speed PCIe SSD, takže užívatelia môžu spúšťať aplikácie a prenášať súbory rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Môžete surfovať na internete a využite online cloudové úložiská s až trojnásobne rýchlejšou rýchlosťou WiFi pripojenia ako ponúka štandardné WiFi pripojenie zariadenia IdeaPad 710S.5

 
Citácia
 
“Inovácia je srdcom spoločnosti Lenovo a my sa usilujeme vymýšľať a vytvárať nové počítačové zážitky, ktoré prekonávajú očakávania, a to nielen dnešné, ale aj zajtrajšie,” povedal Johnson Jia, senior viceprezident, PC Business Group, Lenovo. “Aby sme to dosiahli, v centre našich rozhodnutí o dizajne a výkone stoja reálni ľudia s reálnymi počítačovými potrebami. Spoznávame slabé miesta a neustále vylepšujeme a inovujeme, aby sme mohli vytvárať stále ľahšie, rýchlejšie a výkonnejšie zariadenia, ktoré spájajú technickú zdatnosť a očarujúci dizajn s cieľom pretvárať počítačové zážitky.”
 

 
Cena a dostupnosť
 
Všetky Lenovo produkty sú dostupné na www.lenovo.com.
 • YOGA 900S 12-palcový notebook s cenou od 1299 EUR, dostupný od marca 2016.
 • 17-palcový notebook IdeaPad Y900 s cenou od 2199 EUR, dostupný od apríla 2016.
 • Desktop počítač IdeaCentre Y900 RE s cenou od 2299 EUR, dostupný od júna 2016.
 • Zakrivený herný monitor Lenovo Y27g s cenou od 549 EUR dostupný od júna 2016.
 • Zakrivený herný monitor Lenovo Y27g RE s cenou od 599 EUR dostupný od júna 2016.
 • Desktop počítač IdeaCentre 610S s cenou od 849 EUR s možnosťou odnímateľného projektora , dostupný  od júna 2016.
 • 13-palcový notebook IdeaPad 710S s cenou od 799 EUR, dostupný od júla 2016.
 • 15- a 17-palcové notebooky IdeaPad 700 oba s cenou 799 EUR, dostupné od júna 2016.
 
*Ceny nezahŕňajú daň ani poplatok za doručenie, môžu byť bez upozornenia pozmenené a sú viazané aj na dodatočné pravidlá a podmienky. Ceny predajcov môžu byť rôzne. Dátumy uvedenia môžu byť v jednotlivých krajinách odlišné a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Lenovo si vyhradzuje právo aj bez upozornenia kedykoľvek pozmeniť ponuky produktov a špecifikácie.
 
1 Podľa vyhodnotenia webových stránok hlavných výrobcov počítačov dňa 30. novembra 2015.
2 Podľa vyhodnotenia webových stránok hlavných výrobcov počítačov dňa 30. novembra 2015.  
3 Testovanie batérie na základe lokálneho HD video prehrávania na QHD displeji pri 200 nitoch a vypnutom WiFi pripojení. Výdrž batérie je približná a bude sa líšiť v závislosti od rôznych faktorov, vrátane systémového nastavenia, vybraných funkcií a používania. Maximálna kapacita batérie sa časom prirodzene zníži.
4 Zdroj: Open Gaming Alliance (OGA) dňa 2. marca 2015.
5 Ponúka trikrát vyššie rýchlosti internetového pripojenia, dosahujúce 802.11 b/g/n.
 
Navštívte Lenovo Blog a Lenovo Newsroom a dozviete sa viac o týchto nových produktoch:
 • YOGA 900S a myš YOGA Mouse
 • Lenovo zariadeniach Y series s Razer s periférnymi Y hernými zariadeniami (ideacentre Y900 RE, Lenovo Y27g RE zakrivený herný monitor, Lenovo Y herná optická myš, Lenovo Y herná stereo náhlavná súprava a Lenovo Y herný pancierový ruksak)
 • IdeaCentre AIO 510S
 • Lenovo LINK 32GB usb modem
 
 

 
O spoločnosti Lenovo
 
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) je globálna spoločnosť s hodnotou 46 miliárd USD, ktorá je zaradená v rebríčku Fortune 500 a zároveň je lídrom v oblasti poskytovania inovatívnych spotrebiteľských, komerčných a podnikových technológií. Naše portfólio vysokokvalitných a bezpečných produktov a služieb pokrýva počítače (vrátane legendárneho radu Think a viacrežimových produktov pod značkou YOGA), pracovné stanice, servery, úložiská, smart TV ako aj celý rad mobilných produktov, ako sú smartfóny (vrátane značky Motorola), tablety a aplikácie. Pridajte sa k nám na sieti LinkedIn, sledujte nás na sieťach Facebook alebo Twitter (@Lenovo) alebo navštívte našu stránku www.lenovo.com

Galéria

YOGA 900S in Gold_Close-up of 360-degree Watchband
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×