SK EN

Najväčšie online technohity – fičia drony a powerbanky

Slováci sú maniaci do technológií – nakupujú drony, powerbanky, kamery, ale najmä smartfóny a notebooky. Vyplýva to z analýzy online kategórií, ktorú pripravil porovnávač cien Heureka.sk.
Bratislava 23. augusta – Slovenskí zákazníci e-shopov nakupujú najviac technológie. V kategórii IT a mobily sa predáva najviac kusov tovaru, viac ako pätinu tvoria smartfóny, hneď po nich notebooky. Slováci tiež veľmi radi nakupujú online cez mobilné zariadenia. Často sa tak stáva, že si cez smartfón kúpia nový smartfón.

Kým pred pár rokmi boli veľkým hitom digitálne fotorámiky, dnes už ich prakticky nikto nekupuje a  do popredia sa dostávajú najmä drony, powerbanky a iné technológie, ktoré náš život značne uľahčujú. Drony patria medzi najobľúbenejšie produkty už niekoľko mesiacov, vo veľkom sa nakupovali už vlani v lete aj počas Vianoc. Aj napriek tomu, že drony nie sú úplnou novinkou na trhu, i naďalej zotrvávajú medzi päťdesiatkou najobľúbenejších produktov porovnávača cien Heureka.sk v sekcii TV, video a audio.

Mobil si možno dobiť pomocou powerbanky kdekoľvek
Hitom leta 2016 sa stali najmä doplnkové zdroje energie – powerbanky. Tento ľahko prenášateľný zdroj energie bez problémov dobije smartfón v lokalitách, v ktorých by turisti elektrickú zásuvku hľadali asi márne. V online obchodoch si možno vybrať spomedzi rôznych značiek, typov a doplnkových funkcií. Na porovnávači cien Heureka.sk je aj rebríček päťdesiatich najobľúbenejších dobíjacích zariadení, ktorý môže pri výbere powerbanky pomôcť. „Po vybití si možno powerbanku ľahko dobiť prostredníctvom USB koncovky, pre náročnejších sú v ponuke aj zariadenia, ktoré sa dobíjajú prostredníctvom solárnej energie“, povedala Alexandra Černáková, obsahová manažérka portálu Heureka.sk.

Na káble a elektrické zásuvky sa netreba spoliehať ani v prípade prenosných reproduktorov. Fungujú na princípe Bluetooth pripojenia a bez zbytočných káblov si tak možno prepínať piesne z  mobilného telefónu, počítača či tabletu.

Domácnosť pod kontrolou
Technológie, ktoré Slováci tento rok nakupujú, však pomáhajú aj pri zabezpečovaní domovov. Ak odchádzajú na dovolenku a chcú sa uistiť, že domácnosť bude počas ich neprítomnosti v bezpečí, zabezpečujú si ju prostredníctvom Wi-Fi kamery. Kamera sa vďaka internetu ľahko prepojí so smartfónom a dovolenkári si tak budú istí, že je všetko v poriadku.

O Heureke           
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×