SK EN

Online trendy: Slováci čoraz častejšie volia e-cigarety pred tabakom

Fajčenie nie je v kurze, Slovákov chytili elektronické cigarety. Ich predaj online vzrástol medziročne o 10 %.
Bratislava 1. júna – O škodlivosti fajčenia sa už toho popísalo veľa, najnovší vývoj v predaji elektronických cigariet cez e-shopy to dokazuje. Elektronické cigarety sú alternatívou ku fajčeniu. Ide o vaporizéry, teda prístroje, ktoré nespaľujú tabak, ale naopak zahrievajú tekuté náplne na paru, ktorú potom užívateľ vdychuje. Záujem o elektronické cigarety a ich predaj online medziročne vzrástol v priemere o 10 percent. Ich užívatelia pritom majú z čoho vyberať. „Na Heureke je dostupných takmer 400 rôznych typov a druhov e-cigariet a stovky alternatív príslušenstva, ako sú napríklad náplne,“ vysvetľuje obsahová manažérka najväčšieho nákupného radcu Heureka Alexandra Čermáková.

„Dôležitým kritériom pre užívateľov e-cigariet je sila batérie. Tí, ktorí chcú cítiť silnejší účinok vaporizérov, volia väčšiu kapacitu batérie a naopak. Tento faktor totiž hrá rolu aj pri sile nikotínu v elektronickej cigarete,“ približuje Čermáková. „Naše štatistiky ukazujú, že zákazníci najčastejšie siahajú po e-cigaretách s výkonom nad 2300 mAh. Druhé najobľúbenejšie sú tie s výkonom medzi 1500 a 2200 mAh,“ dodáva Alexandra Čermáková z Heureky.

Elektronické cigarety boli zároveň obľúbeným vianočným darčekom Slovákov. Ich predaj dosiahol vrchol v októbri a decembri, teda pred sviatkami. „Najdrahšie elektronické cigarety na Heureke stoja približne 50 eur, ale priemerná cena týchto produktov je oveľa nižšia, asi 15 až 25 eur,“ uzatvára Čermáková.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×