SK EN

Polus Towers dokončili modernizáciu, hlásia nových nájomníkov

V administratívnych budovách Polus Towers oficiálne ukončili rekonštrukciu, vynovené priestory už využívajú noví nájomníci. A čo viac, nájomné zmluvy pribúdajú.
Nové priestory: Funkčný komfort, moderná kvalita
Počas rekonštrukcie veží zmodernizovali spoločné priestory, ako je recepcia, kabíny výťahov a výťahové lobby. Spĺňajú tak najvyššie súčasné štandardy. Okrem maximálnej funkčnosti sa nezabudlo ani na aspekt dizajnu a architektúry. Priestor recepcie navodzuje dojem pohodlného salónika s posedením, kaviarňou a zelenou stenou. Efektívnosť sa prejavuje najmä vo vybavení výťahov „systémom ovládania cieľových staníc“, ktorý skrátil čakacie doby a zrýchli premávku.
„Vzhľadom na dobrú pozíciu a dôležitosť celého Polus komplexu sme sa rozhodli investovať značný objem financií do ich obnovy. Budovy Polus Towers boli medzi prvými kancelárskymi budovami triedy A na trhu v Bratislave a všetci ich poznajú. Vďaka rekonštrukcii budovy Polus Towers budú v roku 2015 ako aj v nadchádzajúcich rokoch naďalej poskytovať štandard triedy A,“ konštatuje Philipp Gansch, Development Manager pre Slovensko a Českú republiku, IMMOFINANZ.

Work-life balance
Dizajn reprezentatívnych a moderných kancelárií zvýšil pohodlie, skvalitnil ich funkčnosť a vytvoril kancelárie podporujúce rovnováhu pracovného a súkromného života (Work-Life Balance).. Prebehla aj modernizácia centrálnej technológie. Kancelárie sú vybavené najmodernejším chladením prostredníctvom chladiacich trámov (tzv. chilled beams). Nové kancelárie začali noví nájomníci postupne využívať od augusta
Nájomníkov Polus Towers stále pribúda:
Nájomnú zmluvu podpísali aj INTERSONIC, English success, THE soft a Fleming. zhruba na 1 700 m2. Celkovo tak noví nájomníci obsadia približne 9 000 m2.
 
Vynovené priestory už obývajú nájomníci ako Topvar (SABMiller), Greco a Avon a Daren&Curtis, Autoleasing SK, Audatex Slovakia a Concorde, Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a. s. Vienna Insurance Group ako aj ďalšia medzinárodná spoločnosť, ktorá naplnila 3 000 m2.
 
 „S vývojom našich rokovaní sme spokojní, najmä ak vezmeme do úvahy silnú lokálnu konkurenciu. Priebeh rokovaní dokazuje, že naše vynovené budovy Polus Towers sú pre nových nájomníkov atraktívne,“ uviedol Karel Bor, Country Manager pre správu aktív skupiny IMMOFINANZ z portfólia kancelárskych a logistických nehnuteľností v Českej republike a na Slovensku.   
 
 IMMOFINANZ na Slovensku
Aktivity spoločnosti IMMOFINANZ sú sústredené v kancelárskej, retailovej, rezidenčnej a logistickej triede aktív na ôsmich hlavných trhoch - pričom Slovensko je jedným z nich. K 31.júliu 2015 nehnuteľnosti spoločnosti IMMOFINANZ na Slovensku tvoria 3,7% z celkového portfólia spoločnosti, pričom zahŕňajú 19 nehnuteľností (13 stálych investícií, 2 rozostavané [z dôvodu rekonštrukcie boli budovy Polus Towers presunuté z portfólia stálych kancelárskych nehnuteľností do kategórie rozostavaných] a 4 projekty v štádiu prípravy) s účtovnou hodnotou 245,9 milióna EUR (199,2 milióna EUR stále, 29,7 milióna EUR rozostavané a 17,0 miliónov EUR projekty v štádiu prípravy). Portfólio stálych investícií pozostáva z 12 retailových nehnuteľností (6,8% z celkového retailového portfólia) a 1 logistického aktíva (2,8% z celkového logistického portfólia).
O spoločnosti IMMOFINANZ
IMMOFINANZ je spoločnosť pôsobiaca v oblasti komerčných nehnuteľností, ktorej aktivity sa v súčasnosti zameriavajú na segmenty retailu, kancelárií a logistiky na ôsmich hlavných trhoch Európy: v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Poľsku a Moskve. Hlavné podnikateľské aktivity zahŕňajú správu a rozvoj nehnuteľností. Portfólio nehnuteľností spoločnosti má hodnotu približne 6,6 miliardy EU a zahŕňa viac ako 440 nehnuteľností. IMMOFINANZ je kótovaná na burzách vo Viedni (ATX index) a Varšave. Viac informácií nájdete na: http://www.immofinanz.com

Galéria

Photo(c)IMMOFINANZ_Business Park Vienna.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×