SK EN

Polus Towers sa napĺňajú už pred ukončením rekonštrukcie

Práve prebiehajúca rekonštrukcia administratívnych budov Polus Towers láka nových nájomníkov ešte pred jej ukončením.
Práve prebiehajúca rekonštrukcia administratívnych budov Polus Towers láka nových nájomníkov ešte pred jej ukončením, vynovené priestory naplnia spoločnosti Topvar (1.000 m2), Avon a Greco (každá 500 m2), Daren&Curtis (220 m2), ako aj ďalšia medzinárodná spoločnosť, ktorá obsadí 3 000 m2.

Obe výškové administratívne budovy Polus Towers momentálne prechádzajú komplexnou rekonštrukciou. Niektorí z nových nájomníkov vo vynovených priestoroch už sídlia. „Všetko ide podľa nášho plánu, noví nájomníci sa práve sťahujú do našich zrekonštruovaných priestorov, ktoré sme pre nich pripravili,” potvrdil Karel Bor, Country Manager pre správu aktív IMMOFINANZ z portfólia kancelárskych a logistických nehnuteľností v Českej republike a na Slovensku. 

Za posledné dva mesiace prenajali viac ako 5.000 m2
Zatiaľ najväčšou novou nájomnou zmluvou je kontrakt na približne 3.000 m2. Nový nájomník bude sídliť na troch poschodiach v Polus Tower II. Pripojí sa tak k existujúcim dlhodobým nájomníkom tejto budovy, no bude prvým, ktorý sa nasťahuje po plánovanom ukončení rekonštrukcie.
Polus Tower I je už prenajatá viac ako polovica priestorov a naďalej prebiehajú rokovania s ďalšími potenciálnymi nájomníkmi. Nedávno sa uzavrela nová nájomná zmluva so spoločnosťou Topvar (SABMiller) na 1.000 m2. Pripoja sa aj spoločnosti Greco a Avon, z ktorých si každá prenajme 500 m2, ako aj spoločnosť Daren&Curtis, ktorá obsadí približne 220 m2.

Celkovo tak noví nájomníci, s ktorými sa kontrakty dohodli v priebehu posledných dvoch mesiacov, obsadia viac ako 5.000 m2 zrekonštruovaných administratívnych priestorov. Už pred časom developerská spoločnosť IMMOFINANZ oznámila uzatvorenie zmlúv na prenájom takmer 2.000 m2 v budove Polus Tower I. „S vývojom našich rokovaní sme spokojní, najmä ak vezmeme do úvahy silnú lokálnu konkurenciu. Priebeh rokovaní dokazuje, že naše vynovené budovy Polus Towers sú pre nových nájomníkov atraktívne,“ uviedol Karel Bor. 

Rekonštrukcia Polus Towers – meníme staré priestory na nové kancelárie zamerané na rovnováhu pracovného a súkromného života
Budovy Polus Towers boli medzi prvými kancelárskymi budovami triedy A na trhu v Bratislave a všetci ich poznajú. Vďaka rekonštrukcii budovy Polus Towers rakúsky investor a developer, spoločnosť IMMOFINANZ, zabezpečí, že budú už v roku 2015, ako aj v nadchádzajúcich rokoch naďalej poskytovať štandard triedy A.

V prvom kroku modernizácie sa rekonštruujú všetky spoločné priestory, aby ich funkčnosť a dizajn spĺňali najvyššie dnešné štandardy. To zahŕňa recepciu, kabíny výťahov a výťahové lobby na všetkých poschodiach. Priestor recepcie bude vyvolávať pocit pohodlného salónika s kaviarňou, posedením a zelenou stenou. Okrem toho, výťahy budú vybavené „systémom ovládania cieľových staníc“, čo zabezpečí rýchlejšiu premávku a kratšie čakacie doby. 
Rekonštrukcia je najviditeľnejšia vo vstupnej hale oboch veží. Dizajn reprezentatívnych a moderných nových kancelárií zvýši pohodlie, zoptimalizuje funkčnosť a vytvorí kancelárie podporujúce rovnováhu pracovného a súkromného života (Work-Life Balance).

Kancelárie budú vybavené progresívnymi technológiami, vrátane najmodernejšieho chladenia prostredníctvom chladiacich trámov (tzv. chilled beams). V technickom zázemí sa zmodernizujú aj centrálne technológie.

Po ukončení rekonštrukcie administratívnych budov Polus Towers sa spoločnosť IMMOFINANZ zameria na samotné nákupné centrum Polus City Center. Návštevníci Polusu sa tak môžu tešiť na pripravované zmeny.

IMMOFINANZ na Slovensku
Aktivity spoločnosti IMMOFINANZ sú sústredené v kancelárskej, retailovej, rezidenčnej a logistickej triede aktív na ôsmich hlavných trhoch - pričom Slovensko je jedným z nich. K 31.júliu 2015 nehnuteľnosti spoločnosti IMMOFINANZ na Slovensku tvoria 3,7% z celkového portfólia spoločnosti, pričom zahŕňajú 19 nehnuteľností (13 stálych investícií, 2 rozostavané [z dôvodu rekonštrukcie boli budovy Polus Towers presunuté z portfólia stálych kancelárskych nehnuteľností do kategórie rozostavaných] a 4 projekty v štádiu prípravy) s účtovnou hodnotou 245,9 milióna EUR (199,2 milióna EUR stále, 29,7 milióna EUR rozostavané a 17,0 miliónov EUR projekty v štádiu prípravy). Portfólio stálych investícií pozostáva z 12 retailových nehnuteľností (6,8% z celkového retailového portfólia) a 1 logistického aktíva (2,8% z celkového logistického portfólia).

O spoločnosti IMMOFINANZ
IMMOFINANZ je spoločnosť pôsobiaca v oblasti komerčných nehnuteľností, ktorej aktivity sa v súčasnosti zameriavajú na segmenty retailu, kancelárií a logistiky na ôsmich hlavných trhoch Európy: v Rakúsku, Nemecku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Poľsku a Moskve. Hlavné podnikateľské aktivity zahŕňajú správu a rozvoj nehnuteľností. Portfólio nehnuteľností spoločnosti má hodnotu približne 6,6 miliardy EU a zahŕňa viac ako 440 nehnuteľností. IMMOFINANZ je kótovaná na burzách vo Viedni (ATX index) a Varšave. Viac informácií nájdete na: http://www.immofinanz.com

Galéria

Photo(c)IMMOFINANZ_Business Park Vienna.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×