SK EN

Predstavenie novinky na IDEB 2018: GERLACH - Taktické obranné vozidlo 4x4, k tomu vystavenie ľahkého taktického vozidla FOX

Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s., súčasť sektora Engineering HTC INVESTMENTS, a.s, predstavuje novinku: projekt taktického obranného vozidla 4x4 s názvom GERLACH. Tento koncept reflektuje na najnovšie technické a konštrukčné poznatky a skúsenosti z bojových operácií posledných dekád.
16. mája 2018, Bratislava - Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s., súčasť sektora Engineering HTC INVESTMENTS, a.s, predstavuje novinku: projekt taktického obranného vozidla 4x4 s názvom GERLACH. Tento koncept reflektuje na najnovšie technické a konštrukčné poznatky a skúsenosti z bojových operácií posledných dekád.
 
Za návrhom, vývojom a realizáciou funkčného prototypu stojí spoločnosť muničné vozidlo, nosič poľného pristávacieho systému, cisterna pohonných hmôt či bezposádkové diaľkovo ovládané vozidlo UGV). Nemenej dôležité sú skúsenosti spoločnosti ZETOR Tractors v oblasti offroad techniky.
 
GERLACH – taktické vozidlo budúcnosti
Kľúčovou prednosťou GERLACH-u je fakt, že tento projekt zohľadňuje najnovšie technické, konštrukčné, ale aj bojové skúsenosti 21. storočia. Kým časť konkurentov v tomto segmente sú vozidlá vyvinuté pred niekoľkými desaťročiami, GERLACH ponúka novú úroveň ochrany, modularity, mobility a komfortu pre najrôznejšie typy nasadenia.
 
GERLACH – vysoký stupeň ochrany, vysoko konkurenčná cena
GERLACH vyniká predovšetkým unikátnou kombináciou dosiahnuteľného stupňa ochrany a vysokej mobility, a to za vysoko konkurenčnú cenu.
 
Kľúčové vlastnosti GERLACHU:
  • Voliteľná balistická a protimínová ochrana – umožňuje nakonfigurovať GERLACH až na stupeň ochrany STANAG 4569 Volume 3, teda na jednu z najvyšších úrovní určených do podmienok s ohrozením tzv. IED – improvizovanými nástražnými výbušnými systémami.
  • Vysoko konkurenčná cena – v základnom prevedení už od 398 tisíc EUR. Cena platí pre všetkých zákazníkov bez rozdielu na cieľový trh.
  • Vysoká mobilita
Kombinácia komfortného priestoru pre posádku – okrem obyvklých 2+2 a 2+3 ponúka GERLACH konfiguráciu aj na nadštandardný počet posádky 2+4. Za dosiahnutím vysokej mobility stoja predovšetkým vlastné unikátne konštrukčné riešenia a použitie kvalitných kľúčových komponentov od renomovaných európskych dodávateľov.
 
GERLACH - perspektívny globálny produkt
Projekt GERLACH cieli na všetky trhy, kde prebieha
 
FOX – vozidlo rýchleho nasadenia
FOX je vozidlo rýchleho nasadenia s vysokou terénnou priechodnosťou kategórie RDV (Rapid Deployment Vehicle), určené pre potreby špeciálnych síl, resp. síl rýchleho nasadenia. Vozidlo prepravuje štvorčlennú posádku a vybavenie vrátane výzbroje.
 
Vozidlo malo výstavnú premiéru na IDET-e 2017. Hlavnými atribútmi FOX-u je vysoká mobilita vozidla 4x4, nízka hmotnosť, konfigurovateľnosť pre rôzne požiadavky zákazníka. Vozidlo vystavujeme opäť, keďže po IDET-e 2017 sme zaznamenali pozitívne ohlasy u viacerých zákazníkov, dokonca sa podrobilo zahraničným vojskovým skúškam.
 
 
 
O Zetor Engineering Slovakia, a.s.
Spoločnosť je súčasťou sektora Engineering v HTC INVESTMENTS a.s. zaoberajúci sa výskumom a vývojom v oblasti priemyselného know-how. V súčasnosti sa spoločnosť profiluje ako profesionálne R&D centrum mobilných aplikácií strojov a špeciálnych vozidiel. Spoločnosť bola založená v júni roku 2000 a je profesionálnym partnerom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky okrem iného aj v oblasti obranného priemyslu. Spoločnosť Zetor Engineering Slovakia, a.s. je profesionálnym partnerom pre vývoj, inovácie a komplexné dodávky v oblasti obranného priemyslu.
 
O HTC Investments a.s.
HTC holding a.s. začínala ako lokálna investičná spoločnosť v ro­ku 1992, keď kapitálovo vstúpila do prvých firiem v oblasti informačných technológií. Každým rokom získavala nové skúsenosti s riadením investícií, vďaka ktorým postupne rástol tak objem aktív, ako aj regionálny priestor pôsobenia.
Jej aktivity sa postupne rozšírili na výrobné a výskumno-vývojové činnosti produktov pre rôzne aplikácie v strojárstve, poľnohospodárstve, v automobilovom, železničnom, textilnom, energetickom aj v leteckom priemysle.
Z malej, lokálne pôsobiacej firmy sa však časom stal silný investičný hráč, ktorý prostredníctvom nových akvizícií prekročil hranice Slovenska a dnes má zastúpenie nielen vo viacerých krajinách Európy, ale tiež v Severnej Amerike, Indii a Číne. Vďaka dlhoročným skúsenostiam celého manažmentu vytvára HTC Investments a.s. také investičné a strategické riešenia, ktoré umožnia svojim partnerom minimalizovať riziká a maximalizovať zisk.
 
www.zetorengineering.sk
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×