SK EN

Pristarý na internet? Polus dáva „stopku“ generačným predsudkom a pomáha seniorom

Máte doma staršieho rodinného príslušníka, čo namiesto internetu hovorí o „internetoch“? Pomôžte mu preklenúť nedôveru z neznámeho. V digitálnej ére nie je miesto pre generačné predsudky a aj dôchodcovia môžu vyťažiť maximum z neustále sa zvyšujúceho potenciálu online sveta. V Poluse vedia, ako na to.
Zdokonaliť sa v počítačovej gramotnosti  budú mať možnosť  v rámci špeciálneho  projektu Vnúčik, ktorý sa uskutoční v dňoch 15. a 16. marca 2016 od 10.00 v priestoroch Digipointu v Polus City Center pod záštitou spoločnosti Learn2Code. Vítaní sú všetci najmä vo veku od 50 rokov s intenzívnym záujmom o dianie naokolo, chuťou učiť sa nové veci a odhaľovať expanzívne rozmery kybersveta. Predchádzajúce skúsenosti s internetom nie sú pritom podmienkou.

Súčasťou projektu Vnúčik bude workshop „Ako plávať v mori internetu a neutopiť sa” so začiatkom vždy o 11:00.Tento kurz dá prítomným odpovede na otázky, čo je prehliadač, čo internet a internetová reklama, a ako s danými pojmami narábať v praxi. Záujemcovia sa priamo od kvalifikovaných lektorov dozvedia, ako sa rýchlo a efektívne orientovať vo virtuálnom priestore bez toho, aby na nich doľahla ťarcha informačného pretlaku.   

Počas dvoch dní sa návštevníci oboznámia so základnou prácou s internetom, naučia sa, ako na internete vyhľadať  praktické informácie – správy, počasie, televízny program, recepty alebo zábavu. „Cieľom kurzu je zvýšiť komfort seniorov, pre ktorých práca s počítačom nie je intuitívna záležitosť, ako je to u neskôr narodených, a môžu mať preto zábrany voči ich používaniu. Projekt spúšťame v súlade s filozofiou Polusu počúvať potreby svojich zákazníkov, neustále im ponúkať nové typy nadštandardného servisu, a v neposlednom rade – myslieť pri tom na všetky vekové kategórie,“ uviedla online marketingová manažérka Polus City Center Zuzana Špičková. 

Inštruktori kurzu budú pripravení odpovedať na doplňujúce otázky účastníkov a ponúknu im tak poradenstvo na odbornej, pritom však zrozumiteľnej úrovni s dôrazom na individuálny prístup. Vstup na akciu je bezplatný, laptopy a drobné občerstvenie budú k dispozícii priamo na mieste. 

Ak vás informácia o kurze pre seniorov zaujala, prípadne zvažujete, že by sa hodil vašim rodičom či starým rodičom, stačí prísť 15. a 16. marca od 10:00 do priestoru Digipoint na 1. poschodí v Poluse.  


www.digipoint.sk, www.polus.sk

Galéria

vnucik vertikal.jpg
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×