SK EN

ShopRoku 2017: Najkvalitnejším e-shopom je po tretí raz Notino, najpopulárnejším po štvrtý raz Mall.sk

Sú známe mená najkvalitnejších, najpopulárnejších a najinovatívnejších e-shopov, ktoré ponesú titul ShopRoku 2017. Za kvalitu ocenili zákazníci opäť Notino.sk, najobľúbenejším je znovu Mall.sk a cenu za inovácie si odniesli Vnimavehracky.sk. Súťaž ShopRoku každý rok vyhlasuje nákupný radca a porovnávač cien Heureka.sk.
Bratislava 28. marca – Najkvalitnejším e-shopom na Slovensku za rok 2017 sa stal Notino.sk. Cenu Kvality v súťaži ShopRoku si odnáša už tretíkrát po sebe. Nákupný radca Heureka každý rok vyhlasuje najlepšie e-shopy v troch kategóriách – Cena Kvality, Cena Popularity a Cena Heureky. „Ocenenie ShopRoku sa už stalo známkou kvality e-shopu. Internetové obchody získavajú túto cenu za svoju prácu a perfektné služby. Zákazníci sa navyše naučili sa podľa tohto ocenenia riadiť – a volia si tak špičku slovenského e-commerce. Sme radi, že víťazi si držia svoju kvalitu dlhodobo,“ vyhlásil šéf Heureky Tomáš Braverman. Víťaz si cenu za kvalitu odnáša na základe dobrých hodnotení z dotazníkov, ktoré vypĺňajú zákazníci po svojom nákupe počas celého roka.
Zákazníci si sami zvolili víťaza v druhej kategórii s názvom Cena Popularity. Najvyšší počet hlasov získal Mall.sk, ktorý si tak svoj status najobľúbenejšieho e-shopu Slovákov drží už v poradí štvrtý rok. Celkovo sa do ankety zapojilo 60-tisíc hlasujúcich, čo je o polovicu viac ako vlani. Cena Popularity odzrkadľuje spokojnosť a lojálnosť internetových užívateľov voči e-shopu. Podľa Bravermana majú na vnímanie kvality a obľúbenosť e-shopu vplyv nielen ceny a dostupnosť produktov, ale aj prehľadnosť stránky, úroveň komunikácie s predajcom či možnosti dopravy a doručenia tovaru.
 
Treťou kategóriou je špeciálna Cena Heureky, ktorú portál udeľuje e-shopu s osobitým prístupom. “O víťazoch Ceny Heureky rozhoduje odborná porota zložená z osobností slovenského a českého e-commerce. Kategória je určená pre e-shopy, za ktorými stojí zaujímavý príbeh, majú sociálny presah alebo netradičný koncept. Tento rok sa porota rozhodla pre vnimavehracky.sk, ktoré prinášajú slovenským zákazníkom zmysluplné a kvalitné hračky,” hovorí Braverman. Odborníci tiež medzi finalistov posunuli e-shopy lavpet.sk a enikibeniki.sk
 

Ceny slávnostne udelil portál Heureka v stredu 28. marca Bratislave. V jednotlivých kategóriách zvíťazili tieto e-shopy:
 
Sekcie Víťazi
Elektro Sat. technika Ellano.sk
Výpočtová a telekomunikačná technika Obálkovo.
Móda a doplnky ARMY ORIGINAL
Krása a zdravie Notino
Detský tovar ihrysko.sk
Auto-moto Olejcentrum
Šport a fitness Gym Beam
Dom a záhrada BOSCH-náradie.sk
Bývanie a design Tescoma.sk
Hobby STOKLASA veľkoobchod
Zábava a voľný čas Zachej.sk
Erotický tovar Kondomshop
Obchodné domy MALL.SK
 
Úplné výsledky súťaže sú dostupné na stránkach súťaže www.shoproku.sk.
 

O Heureke        
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×