SK EN

Škola už klope na dvere – vidno to aj na nákupoch

Chystáme sa do školy!
Bratislava 20. augusta – Práve v týchto dňoch začína na internete vrcholiť predaj školských potrieb a ďalšieho sortimentu, ktorý je s návratom do školských lavíc spojený. „V niektorých prípadoch ide dokonca o trojnásobný nárast oproti vianočnej sezóne, ktorá takisto patrí medzi najsilnejšie obdobia,“ hovorí Alexandra Čermáková, obsahová manažérka nákupného radcu Heureka.sk.

Záujem o školské batohy v júli vzrástol oproti minulému roku o polovicu a vrchol príde práve v priebehu augusta. „Skôr ako motívy rozprávok alebo príbehov sú do školy obľúbené nadčasové aktovky s neutrálnymi vzormi, ktoré nie sú „in“ len dočasne,“ hovorí Alexandra Čermáková a pokračuje: „Školské batohy alebo aktovky už sú štandardne vybavené reflexnými prvkami aj ergonomicky tvarovanými chrbtom vrátane hrudných popruhov tak, aby ich nosenie bolo čo najpohodlnejšie a najvhodnejšie pre zdravie chrbta.“ Podľa Čermákovej už čoraz častejšie do základnej výbavy školských tašiek patrí aj priehradka na notebook alebo tablet. Najobľúbenejšie batohy na internete sa pohybujú v cene okolo štyridsiatich až sedemdesiatich eur.

Ďalším obľúbeným tovarom, ktorý sa deťom v tomto období kupuje na internete, sú peračníky a puzdrá na ceruzky. „Aj v tejto kategórii pozorujeme medziročný rast o desiatky percent,“ dopĺňa Alexandra Čermáková. Prváčikom sa stále kupujú peračníky s priehradkami, staršie deti však už častejšie siahnu po obyčajných puzdrách bez jednotlivých priehradiek.

Rodičia tiež často kupujú rovno celé sady školských pomôcok, ktoré obsahujú vybavenie od batohu cez peračník až po vrecko na prezuvky v jednotnom dizajne. „Ďalej sa v auguste kupujú tiež kufríky pre školákov alebo desiatové boxy,“ dopĺňa Čermáková.
O zošity, obaly na zošity, podložky a ďalšie konkrétne typy pomôcok sa záujem dvíha až začiatkom septembra, keď školáci od učiteľov dostanú presné požiadavky na vybavenie. „Vzhľadom na to, že papiernictva bývajú v tejto dobe preplnené, sledujeme každoročne nárast záujmu o nákup tohto sortimentu online,“ uzatvára Čermáková.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×