SK EN

SKUPINA GEFCO, GLOBÁLNY HRÁČ V OBLASTI PRIEMYSELNEJ LOGISTIKY, MENÍ ZLOŽENIE A CHARAKTER SVOJHO VÝKONNÉHO VÝBORU

Courbevoie, Francúzsko, 6. jún 2017. Podniková skupina GEFCO, globálny hráč v oblasti priemyselnej logistiky a európsky líder na poli automobilovej logistiky, mení zloženie a charakter svojho výkonného výboru – menuje nového člena a mení kompetencie dvoch ďalších členov. „Vďaka novej organizácii bude GEFCO profitovať z užšej spolupráce medzi jednotlivými divíziami. Tým sa zvýši efektívnosť a dokážeme dosahovať rýchlejší rast na kľúčových trhoch a garantovať výkonnosť našich organizácií,“ povedal Luc Nadal, predseda predstavenstva spoločnosti GEFCO.
Emmanuel Cheremetinski, výkonný viceprezident pre odbory prepravy po súši, logistiky hotových vozidiel, skladovania a vratných obalov
Emmanuel Cheremetinski je členom výkonného výboru spoločnosti GEFCO od roku 2015 ako výkonný viceprezident odboru prepravy po súši (Overland, OVL). Jeho kompetencie budú po novom zahŕňať aj skladovanie a vratné obaly (Warehousing & Reusable Packaging, WRP) a logistiku hotových vozidiel (Finished Vehicles Logistics, FVL).
Emmanuel Cheremetinski bude zodpovedať za funkčné a strategické vedenie pri aktivitách v oblastiach OVL, FVL a WRP. Bude definovať ich orientáciu, sledovať výkonnosť a poskytovať nevyhnutnú súčinnosť jednotlivým pobočkám.
Emmanuel Cheremetinski, ktorý v bankovom sektore pôsobil na rôznych postoch viac než 10 rokov, prišiel do spoločnosti SNCF s cieľom, aby jej od roku 2005 pomáhal zvyšovať konkurencieschopnosť na železničnom trhu v Európe. Začínal vo funkcii vedúceho železničných spoločností v Beneluxe a Taliansku a následne pôsobil ako medzinárodný riaditeľ. Emmanuel sa v roku 2010 stal členom výkonného výboru podnikovej skupiny Touax, kde pôsobil ako manažér logistických aktív a podieľal sa na rozvoji v oblasti riečnej prepravy na novo vznikajúcich trhoch (Afrika a Južná Amerika).
Potom v júli 2015 prešiel do podnikovej skupiny GEFCO, kde zodpovedal za strategický a funkčný manažment obchodnej vetvy prepravy po súši.
Emmanuel Cheremetinski ako absolvent vzdelávacieho inštitútu Ecole Centrale Paris tiež v roku 1995 získal ekonomický titul.
 
Pierre-Jean Lorrain, výkonný viceprezident pre regióny CEBAME a EUROMED
Pierre-Jean Lorrain, ktorý predtým zastával funkciu výkonného viceprezidenta pre región Stredná Európa, Balkán a Stredný východ (CEBAME), sa zároveň stáva vedúcim regiónu EUROMED. Na tomto poste bude podnecovať rast integrovanej výkonnosti týchto dvoch regiónov a prispievať k tvorbe synergii a zoskupovaniu zdrojov.
Pierre-Jean Lorrain začal svoju kariéru ako manažér IT projektov v spoločnosti UNILOG. Do podnikovej skupiny GEFCO prišiel v roku 1989 a nastúpil na post manažéra IT projektov, zastával rôzne funkcie v rámci odboru Logistické aktivity pre hotové vozidlá a v roku 2001 sa stal manažérom logistiky hotových vozidiel v spoločnosti GEFCO VB. Od roku 2006 do roku 2010 riadil obchodnú jednotku distribúcie automobilov v podnikovej centrále spoločnosti GEFCO a v roku 2010 bol menovaný na post výkonného riaditeľa talianskej pobočky. V roku 2013 sa stal riaditeľom regiónu Centrálna Európa, Balkán a Stredný východ pre podnikovú skupinu GEFCO a stal sa členom jej výkonného výboru.
Pierre-Jean Lorrain je absolvent IT fakulty na Univerzite v Nancy (1982). 
 
Emmanuel Delachambre, výkonný viceprezident spoločnosti GEFCO Francúzsko
Emmanuel Delachambre bol menovaný do funkcie výkonného viceprezidenta spoločnosti GEFCO Francúzsko a stal sa členom výkonného výboru podnikovej skupiny GEFCO.
Emmanuel Delachambre v roku 2013 nastúpil v podnikovej skupine GEFCO na post zástupcu riaditeľa zodpovedného za výkonnosť a kontinuálne zlepšovanie v spoločnosti GEFCO Francúzsko. V roku 2015 bol menovaný do funkcie zastupujúceho výkonného riaditeľa spoločnosti GEFCO Francúzsko.
Svoju kariéru odštartoval v oblasti účtovného auditu a zastával niekoľko rôznych postov vo FRET SNCF, kým v roku 2006 neprešiel do významnej železničnej spoločnosti VFLI, aby následne nastúpil do funkcie výkonného riaditeľa spoločnosti Euro Cargo Rail.
Emmanuel Delachambre je absolventom ročníka 1992 obchodnej školy EDHEC Business School.
 

SKUPINA GEFCO

GEFCO ponúka návrhy a implementáciu logistických schém v spolupráci s výrobcami, ktoré sú zdrojom pridanej hodnoty pre zvýšenie konkurencieschopnosti. Služby, ktoré spoločnosť GEFCO prináša svojim zákazníkom, sa zakladajú na odbornosti budovanej už celých 65 rokov, a to najmä v automobilovej oblasti, ktorá je nepochybne jedným z najkomplexnejších a najnáročnejších priemyselných odvetví vôbec. Spoločnosť GEFCO pôsobí v 150 krajinách a patrí medzi 10 najvýznamnejších podnikových skupín v Európe. V roku 2016 dosiahla obrat vo výške 4,2 miliardy EUR a má 12 000 zamestnancov. Spoločnosť GEFCO s viac ako 300 obchodnými lokalitami po celom svete vyvíja svoje aktivity na piatich kontinentoch.
www.gefco.net
@GEFCO_Group 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×