SK EN

Slováci budú cez leto športovať aj relaxovať pri knihách

Sú Slováci počas leta a dovoleniek viac športovci alebo knihomoli? Ukazuje sa, že Slováci sa budú bicyklovať, je to jeden z ich najobľúbenejších športov. V lete sa však chystajú aj oddychovať pri čítaní, oplatí investovať do elektronických čítačiek.
Bratislava 8. júla – Medzi najobľúbenejšie športy Slovákov patrí cyklistika. Práve cyklistika má v kategórii šport online až 16-percentný podiel na trhu. Pred cyklistikou a nevyhnutnou športovou výživou, ktorá v kategórii tvorí 29 % obratu, je na prvom mieste segment fitness pomôcok. „Veľkým trendom je cvičiť v pohodlí domova, takže Slováci často nakupujú rôzne pomôcky na cvičenie, ako sú činky, podložky, overbally a ďalšie drobné pomôcky. Byť fit je momentálne trendom a Slováci sa radi udržiavajú vo forme doma,“ vyhlásila obsahová manažérka najväčšieho online porovnávača Heureka Alexandra Čermáková. Do kategórie fitness vybavenia patria aj trampolíny, najmä menšie záhradné sú veľkým tohtoročným hitom.

„Slováci okrem iného začínajú vo veľkom nakupovať aj elektronické športové vybavenie – ide o rôzne sporttestery, krokomery  či športové hodinky. Trendom je nakupovanie wearables zariadení, ktoré sa dajú prepojiť pomocou aplikácií s mobilnými telefónmi a zaznamenávajú rôzne telesné hodnoty,“ uvádza Čermáková.

Slováci do športového vybavenia investujú nemalé peniaze, obrat v tejto kategórii je o polovicu vyšší ako za knihy. Na druhej strane kníh kupujú Slováci dvakrát viac. „Knihy patria v obľúbeným položkám celoročne. V lete Slováci oceňujú elektronické čítačky, ktoré sú pri cestách mimoriadne praktické,“ tvrdí Čermáková. Nielen, že čítačky nezaberú množstvo priestoru, ale navyše si dovolenkári môžu so sebou na cesty zobrať stovky kníh. Medzi dlhodobo obľúbené tituly patrí napríklad trilógia Fifty Shades a kultovka Krstný otec, ale aj diela slovenských autorov – detektívky Dominika Dána, knihy Igora Bukovského, tituly GOGO – Chalan z internetu, Dementi alebo Som mama. V kategórii elektronických kníh sú v obľúbenosti na prvých troch miestach príručka o zdravej strave a životnom štýle Doba jedová, román Vojnový kôň a cestopis Afrikou na dohled.

E-commerce stále rastie
Celkovo e-commerce na Slovensku rastie, v roku 2015 minuli Slováci v internetových obchodoch 703 miliónov eur. V medziročnom porovnaní to vychádza na 15-percentné zvýšenie objemu, Heureka očakáva ďalší rast aj v tomto roku. Objem online už prekročil hranicu 5 % celkového retailu Slovenska.

O Heureke        
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×