SK EN

Slováci sa pripravujú na leto doma

Letné dovolenky sa tento rok budú niesť najmä v znamení cestovania po Slovensku alebo užívania si slnečných lúčov na záhrade. Tento trend potvrdzujú aj nákupy Slovákov v e-shopoch, ukazujú dáta od nákupného radcu Heureka.
Prichádzajúce leto značí začiatok grilovacej sezóny, čo sa odráža aj na číslach internetových obchodníkov. Aj keď sa predaj grilov v dôsledku pandémie o niečo spomalil, v súčasnosti už badať nárast záujmu o túto položku v ponukách e-shopov. Heureka v apríli zaregistrovala nárast záujmu o grily o 174 % v porovnaní s marcom.
V kategórii záhradných grilov sa veľkej popularite tešia najmä plynové a elektrické grily. „Ich výhodou je, že sa dajú jednoducho použiť aj v prípade, kedy nie je k dispozícii záhrada, ale napríklad len balkón,“ hovorí Alexandra Čermáková, obsahová manažérka Heureka.sk. Až polovica všetkých grilov v top 10 na Heureke je elektrických.
Leto na záhrade nie je len o grilovaní, ale aj o opaľovaní sa. Nákupný radca Heureka registruje niekoľkonásobný nárast záujmu o záhradné lehátka (o 718% % v porovnaní s predošlým mesiacom), záhradné stoličky a kreslá (o 375 %) a záhradné hojdačky (o 260 %). O 317 % vzrástol aj záujem o prípravky na opaľovanie v porovnaní s marcom.
V teplých letných mesiacoch navyše treba zabaviť aj deti, čo Slováci riešia kúpou bazénov a trampolín. V porovnaní s marcom v apríli stúpol záujem o bazény, bazénové fólie a bazénové príslušenstvo rádovo o stovky percent. Tohtoročné aprílové čísla záujmu o bazény sú až 3-krát vyššie ako v minulom roku. Darí sa aj trampolínam, na Heureke patria v kategórii Fitness k najobľúbenejším kúskom.
 
 
Pri nakupovaní online nezabúdajte na obozretnosť. Nakupujte len v obchodoch s certifikátom Overené zákazníkmi alebo cez Heureka Košík. Platba na dobierku, ktorá bola dočasne zrušená, bola reaktivovaná, ale stále radšej využite platbu cez internet. Pri preberaní zásielok vždy noste rúško.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×