SK EN

Sony Mobile pokračuje v inováciách v oblasti zobrazovacích technológií a predstavuje najlepší smartfón vyššej strednej triedy

Spoločnosť Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) dnes predstavuje nový smartfón Xperia M5, ktorým obohatí svoj už aj tak pôsobivý rad mobilných zariadení.
Vďaka pokrokovým riešeniam fotoaparátu, dizajnu, batérie a výkonu upevní tento produkt popredné postavenie značky Sony na trhu smartfónov.
 
“Sme radi, že môžeme predstaviť nový produkt, ktorý vyzdvihuje pokroky spoločnosti Sony v oblasti fotografických technológií,” hovorí Tony McNulty, Viceprezident, Value Category Business Management, Sony Mobile Communications. “Chápeme, že vlastnosti a možnosti fotoaparátu sú pre užívateľov smartfónov dôležité, takže sme sa rozhodli, že brilantnosť súčasného Sony fotoaparátu prekoná smartfón Xperia M5. Už žiadne kompromisy ani pokiaľ ide o ďalšie vlastnosti, či už dizajnové alebo výkonnostné.”
 
Xperia M5 – Brilantný Sony fotoaparát v prvotriednom vodeodolnom(3)  dizajne
 
Po úspechu smartfónu Xperia M4 Aqua, ktorý vďaka poprednému fotoaparátu zdvihol latku a zadefinoval "vyššiu strednú triedu" smartfónov, prináša Xperia M5 ešte pôsobivejší zadný fotoaparát s rozlíšením až 21.5MP. Vďaka nemu teraz môžete robiť výnimočné zábery na úrovni profesionála. Ak sa k objektu nebudete môcť dostať dostatočne blízko, technológia 5x Clear Image Zoom vám umožní priblížiť sa bez akejkoľvek ujmy na kvalite.
 
Niekedy máte na to, aby ste urobili ten správny záber, len jednu šancu. Vďaka 0,25-sekundovému hybridnému automatickému zaostreniu (AF) vám Xperia M5 prináša rýchle a presné zaostrovanie, takže urobíte záber vždy v tej správnej chvíli. Táto nová technológia zahŕňa automatické zaostrenie fázovej aj kontrastnej detekcie, a to rýchlosťou, ktorá je v tomto odvetví špičková.
 
Vďaka schopnosti robiť video záznamy v 4K rozlíšení ponúka Xperia M5 kvalitu a výkon kompaktného digitálneho fotoaparátu. Výsledkom je zakaždým ostrý, čistý a jasný záznam.
 
Skvelé vlastnosti Sony fotoaparátu sa tu však nekončia! Xperia M5 má výkonný 13MP predný ‘selfie fotoaparát’, ktorý tiež disponuje integrovaným automatickým zaostrovaním a Full-HD video nahrávaním. Vďaka tomu môžete robiť nádherné selfie zábery, o ktoré sa následne môžete podeliť s priateľmi či s rodinou.
 
Navyše, vaše selfie zábery pozdvihne na vyššiu úroveň veľké množstvo fotografických aplikácií - vrátane aplikácií, akými sú Face in picture (Tvár v zábere), AR mask (maska rozšírenej reality) a Style portrait (štýlový portrét).
 
Vďaka ostrému, jasnému a živému 5” Full HD displeju vaša obľúbená zábava so Sony naozaj ožije. Procesor Mobile BRAVIA® Engine 2 teraz prináša lepšiu ostrosť a kontrast pre pôsobivé sledovanie obsahu. IPS displej zasa zaistí skvelý zážitok zo sledovania (z akéhokoľvek uhla) a reálne farby od okraja po okraj.
 
Xperia M5 je jedinečná rovnako ako naše vlajkové lode. Vyznačuje sa tiež odolnosťou proti vode a prachu(2). Disponuje tiež USB vstupom bez krytu, takže nabíjanie je pohodlnejšie a jednoduchšie. S vodeodolným smartfónom sa nemusíte obávať toho, že sa zariadenie zašpiní, pretože ak sa tak stane,  jednoducho ho opláchnete pod tečúcou vodou. Smartfón je tiež chránený pred náhodným ošpliechaním, takže svoju Xperia M5 môžete používať v každom počasí, nech ste kdekoľvek.
 
Smartfón Xperia M5 je jednoducho krásny a dokonalý v každom smere, o čo sa stará osobitý Sony dizajn v štýle OmniBalance s elegantnou prémiovou sklenenou úpravou na oboch stranách. Vďaka rohom z nehrdzavejúcej ocele je tiež odolný proti nárazom.
 
Xperia M5 sa môže pýšiť veľkou, 2,600mAh batériou, ktorá má výdrž až dva dni (1), takže si nemusíte robiť starosti s jej každodenným nabíjaním. Pôsobivý 64-bitový osemjadrový procesor MediaTek Helio X10 s taktovaním 2.0 GHz s 3GB RAM zabezpečuje úžasný výkon a rýchlosť, ktoré optimalizujú výdrž batérie. Navyše, ultrarýchle pripojenie smartfónu podporuje 4G, vďaka čomu je sťahovanie audio a video obsahu naozaj rýchle.
 
Skvelé na Xperia M5 je tiež to, že má rozšíriteľnú pamäť s uSD kartou vo veľkosti až do 200GB. Zariadenie je tiež dostupné aj vo variante Dual SIM. Xperia M5 bude na Slovensku dostupná v druhej polovici februára.
 
Celý zoznam špecifikácií produktu nájdete na:
 
www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-m5/specifications/(1) Výdrž batérie bola meraná s ohľadom na profil užívateľa smartfónu podľa spoločnosti Sony Mobile Communications AB, ktorý bol zadefinovaný v decembri 2014 a predstavuje aktívne podmienky užívateľa smartfónu, vrátane, ale nielen, celej škály možností využívania (telefonovanie, textové správy, surfovanie na internete, aktivity na sociálnych sieťach, hranie hier, počúvanie hudby, fotenie, prehliadanie fotografií, sledovanie videa online, nahrávanie a prehrávanie videa).
 
(2) Smartfón  Xperia M5 je vode odolný a chránený pred prachom, takže nemusíte mať obavy, ak sa ocitnete v daždi alebo chcete zmyť špinu pod tečúcou vodou. Nikdy však nezabudnite, že všetky vstupy a pripojené kryty musia byť pevne uzatvorené. Zariadenie by ste nemali úplne ponoriť pod vodu ani ho vystaviť morskej vode, slanej vode, chlórovanej vode ani tekutinám ako sú nápoje. Nesprávne alebo nevhodné zaobchádzanie so zariadením je porušením záruky. Zariadenie spĺňa stupne ochrany pred vniknutím cudzích predmetov IP65 a IP68. Pre viac informácií navštívte http://support.sonymobile.com/gb/dm/waterproof/. Poznámka: Xperia má USB vstup bez krytky na pripájanie a nabíjanie. USB vstup musí byť pred nabíjaním úplne suchý


O spoločnosti Sony Mobile Communications
Sony Mobile Communications je dcérskou spoločnosťou Sony Corporation so sídlom v Tokiu. Sony Corporation je popredným svetovým inovátorom v oblasti audio a video zariadení, hier, kľúčových zariadení a produktov informačných technológií tak pre súkromných spotrebiteľov, ako aj pre odborné trhy. Vďaka hudobnému obsahu, obrázkom, počítačovej zábave a online službám má spoločnosť Sony jedinečnú pozíciu byť poprednou svetovou spoločnosťou v oblasti elektroniky a zábavy. Prostredníctvom portfólia smartfónov a tabletov Xperia™ ako aj inovatívnych SmartWear nositeľných zariadení spoločnosť Sony Mobile Communications prináša to najlepšie z technológií Sony, prvotriedny obsah a služby ako aj jednoduché pripojenie k svetu prepojených zážitkov a zábavy. Viac informácií nájdete na: www.sonymobile.com

 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×