SK EN

V kurze sú bazény a klimatizácie

S príchodom leta Slováci nakupujú najviac online opäť tradičné produkty – bazény, klimatizácie, ventilátory a vybavenie na kempovanie.
Bratislava 22. júla – Slováci hľadajú pri vysokých teplotách hľadajú spôsoby, ako sa ochladiť, v kurze sú momentálne bazény aj klimatizácie. „Už tradične je júl silným mesiacom na predaj bazénov, každoročne 70 % obratu za nákup bazénov online utratia Slováci práve počas prvých dvoch letných mesiacov,“ vysvetľuje obsahová manažérka porovnávača Heureka.sk Alexandra Čermáková. Najvyšší nárast záujmu zaznamenávajú internetové obchody aktuálne o bazény a ich príslušenstvo, ale aj klimatizácie, prenosné chladničky a ventilátory. Práve klimatizácie a ventilátory boli vlani vypredané, tento rok sa Slováci na horúce dni chystali vopred. „Prvý nárast záujmu o klimatizácie prišiel okolo 20. mája a vrcholil koncom mesiaca. Medziročne ide až o pätnásťnásobne vyšší záujem, lebo v roku 2015 Slováci v rovnakom čase ešte klimatizácie toľko nenakupovali,“ vyhlásila Čermáková.

Prenosné chladničky a mraziace boxy sú tradične obľúbeným produktom v tomto ročnom období. „Slováci zvyčajne v júli nakupujú vo veľkom práve prenosné chladiace boxy. S tým úzko súvisí aj zvýšenie záujmu o outdoorové vybavenie,“ dodala Čermáková. Slováci radi trávia leto vonku, či už na cestách alebo na festivaloch. Segment kempingu totiž v tomto čase zaznamenáva nárast predajov, Slováci nakupujú stany, spacáky aj iné vybavenie.
 
O Heureke        
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×