SK EN

Väčšina e-shopov vám tovar pod stromček doručí do 18. decembra

Vianoce sa blížia, nenechávajte si teda nákupy na poslednú chvíľu. Ešte pár dní máte garanciu, že vám ich pod stromček stihnú dopraviť aj z e-shopov.
Bratislava 10. decembra – Pri objednávkach tento a nasledujúci týždeň garantuje väčšina e-shopov, že stihne tovar doručiť pod vianočný stromček. Nákupný radca Heureka však radí, že optimálnym dňom na posledné nákupy je piatok 18. decembra, kedy doručenie do Vianoc garantuje 94 % e-shopov. Potom tento počet klesá. „Ešte cez predvianočný víkend vám dodanie tovaru pod stromček garantujú vyše tri štvrtiny e-shopov, ktoré sa zapojili do programu Garancia doručenia do Vianoc,“ vysvetlil Jan Kriegel z Heureky.
Radšej však  treba nakúpiť s rezervou. „Pri objednávkach do 21. decembra garantujú dodanie tovaru už len asi dve tretiny e-shopov. Tento termín by som však bral ako najneskorší vhodný. Po ňom totiž doručenie garantuje len tretina e-shopov, s príchodom sviatkov sú totiž e-shopy aj dopravcovia zaneprázdnení,“ dodal Kriegel. Kto však ani tento termín nestihne, má ešte iné možnosti doručenia tovaru, napríklad osobný odber. „Uistite sa však, že v tomto prípade je už váš tovar dostupný vo výdajni, a nie je ešte len na ceste,“ radí Kriegel.
Pre jednoduchšiu orientáciu sú e-shopy, ktoré sa zapojili do akcie, označené ikonkou s hraničným dátumom, do ktorého možno nakúpiť ešte na Ježiška.
 
Hitmi sezóny sú hračky pre malých aj veľkých
 „Tohtoročnou trefou do čierneho bude lego s motívom Star Wars. Obľúbené sú aj hry, ktoré rozvíjajú intelekt,“ vysvetlil Kriegel. Najviac slovenských detí však písalo v listoch Ježiškovi prosbu o darček s motívom Ľadového kráľovstva. Nakupujú sa hračky, topánky, batohy, jednoducho všetko s týmto motívom.
Najmä staršie deti a dospeláci túžia pod stromčekom nájsť  technologické novinky. Adrenalín a možnosť zachytiť zážitky stavia outdoorovú kameru typu GoPro na poprednú priečku. Druhou rozšírenou kategóriou darčekov budú inteligentné hodinky a ďalšie „wearables“, ktorými si merajú telesné funkcie športovci. Notoricky známymi stálicami zostávajú tablety a telefóny.
 
Cez Vianoce sa nakupuje najviac
Sezóna vianočných nákupov je každoročne ťahúňom celého roka v rámci internetového predaja. Celkovo za rok 2015 minú Slováci v e-shopoch zhruba 703 miliónov eur, čo predstavuje nárast asi o 15 %. Vyplýva to zo štatistík nezávislého porovnávača cien Heureka.sk. V prvom polroku vzrástol obrat e-commerce zhruba o pätinu oproti vlaňajšku. Letná sezóna tempo rastu síce spomalila, ale vianočná sezóna bude opäť silná a vďaka tomu znovu sa na internetu očakáva očakávame rekordný obrat e-commerce.
 
O Heureke        
Heureka je najväčší nezávislý nákupný radca a porovnávač cien, zahŕňa milióny produktov z tisícok internetových obchodov. Heureka pôsobí na trhu od roku 2007. Snaží sa, aby nakupovanie cez internet bolo čo najjednoduchšie a bezproblémové. Aj preto ponúka niekoľko nástrojov na zjednodušenie nákupov cez e-shopy. Napríklad služba Overené zákazníkmi ukazuje, ktoré obchody sú dôveryhodné, spoľahlivé a bezpečné.
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×