SK EN

Veľké povianočné výpredaje sú už v plnom prúde

Len pred pár dňami ustal predvianočný nákupný ošiaľ a už nastupuje druhé najsilnejšie obdobie roka pre e-shopy. Záujem o online nákupy v povianočných dňoch rastie zhruba o polovicu oproti bežnému roku, ktorý už beztak prekonal všetky rekordy. Hneď v prvý posviatočný deň sú navyše internetoví predajcovia pripravení ponúknuť Slovákom tovary v obrovských zľavách. Nákupný radca Heureka radí, ako ich využiť naplno a nenechať sa oklamať.
Bratislava, 28. decembra – Slováci sa do e-shopov vracajú už 25. decembra, a to najmä tí, ktorí si pod stromčekom našli finančné darčeky alebo poukážky. „Ďalší veľký skok v nákupoch očakávame 4. januára, kedy mnohí po dovolenke znova usadnú za počítače a pustia sa do práce,“ informuje Tomáš Braverman, šéf nákupného radcu Heureka. Online predajcovia toto obdobie tiež využívajú na spustenie obrovských povianočných výpredajov.

Aj teraz však platí, že zľavami sa netreba nechať opantať. Priemerná výška skutočných zliav sa pohybuje okolo 18 %, takže niektoré sľubované fantastické zľavy nemusia byť vôbec výhodné. „Niekedy sú zľavnené ceny iba návratom k priemernej trhovej cene. Celoročný vývoj a porovnanie cien preto uvádzame v podobe grafickej krivky pri každom produkte. Kontrola ceny môže ušetriť nemalé peniaze,“ radí Bravermann.

Pri nákupe darčekom pre samých seba sa nakupujúci môžu inšpirovať hitmi tohtoročných Vianoc. Medzi ne patria napríklad mixéry na smoothie, french pressy a kávovary, bezdrôtové slúchadlá či veci na domáce cvičenie. V prípade, že hľadajú niečo špecifickejšie, inšpirácie nájdu na stránke darceky.heureka.sk, ktorá im ponúka aj možnosť vyfiltrovať si produkt pre kohokoľvek a v akomkoľvek cenovom rozmedzí.

Netreba zabúdať, že z dôvodu zatvorených obchodov bude tento rok aj v povianočnom čase nápor na e-shopy a kuriérske spoločnosti enormný. Čakacia doba na doručenie objednaného tovaru sa tak môže predlžovať.

Pri nakupovaní online nezabúdajte na obozretnosť. Nakupujte len v obchodoch s certifikátom Overené zákazníkmi alebo cez Heureka Košík. Platba na dobierku, ktorá bola dočasne zrušená, bola reaktivovaná, ale stále radšej využite platbu cez internet. Pri preberaní zásielok odporúčame nosiť rúško.

O Heureka Group           
Sme najväčšia e-commerce platforma pôsobiaca na trhoch strednej a východnej Európy. Do Heureka Group, spadajúcu pod hlavičku Heureka Shopping sro, patrí okrem českej a slovenskej Heureky tiež maďarské Árukereső.hu, rumunské Compari.ro, bulharské Pazaruvaj.com, slovinské Ceneje.si, chorvátske Jetfinije.hr, srbské Idealno.rs a bosnianske ideálnych .ba. Každý mesiac si k nám pre radu príde viac ako 20 miliónov užívateľov. Patríme k špičke medzi porovnávačmi a nákupnými radcami vo všetkých krajinách, kde pôsobíme. Heureka bola založená roku 2007. Heureka prináša bezpečný, jednoduchý a pohodlný online nákup.
 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×