SK EN

Vysávač, ktorý šetrí vaše ušné bubienky

​Kedysi bol spoločným menovateľom vysávačov hluk. Dnes sa už čoraz viac dizajnérov a výrobcov sústredí na tiché vysávanie, ktoré neruší nikoho v domácnosti, ba dokonca ani spiace dieťa.
Staršie vysávače, ale aj tie súčasné, pri ktorých nie je ticho prioritou, dosahujú hlasitosť až okolo 80 decibelov. To je približne taká úroveň hluku, akú dosahuje umývačka áut alebo kuchynský mixér. Hluk takejto intenzity je už pre ľudí nepríjemný a otravný, narúša ich sústredenie. Dlhodobé vystavenie takémuto hluku môže byť dokonca škodlivé aj po psychickej stránke.
 
Našťastie, už dnes nájdete aj vysávač, ktorý dosahuje hlasitosť len 57 dB. To je viac ako 4-krát tichšie ako klasické vysávače. Týmto vysávačom je Electrolux Pure D8.2. Svoju tichú prevádzkovú hlasitosť získal vďaka systému PureSound, inovatívnemu motoru, lepšiemu tesneniu systému a novému dizajnu hubice. Pre porovnanie, hlasitosť 57 decibelov dosahuje napríklad bežná konverzácia v domácnosti alebo dážď.
 
Čo spôsobuje hluk pri vysávaní?
Hluk pri vysávaní spôsobuje viacero faktorov. Jedným z nich je vzduch a častice prachu, ktoré prúdia hadicou a vysávačom. Čím rýchlejšie tento vzduch prúdi, teda čím výkonnejší je váš vysávač, tým väčší hluk vydáva. Svoju rolu zohráva aj samotný motor vysávača. Ten nielenže je sám o sebe hlučný, ale navyše aj vibruje. Tieto vibrácie sa presúvajú na celé telo vysávaču, ktoré samo začne vibrovať a začne vydávať hluk tiež. Vysávač Electrolux Pure D8.2 je napríklad tichší vďaka lepšiemu ukotveniu motora, ktoré minimalizuje vibrácie, a zlepšenej izolácii..
 
Viac informácií nájdete na www.electrolux.sk
 

Galéria

P052548.Png
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×