Späť

Čo nosia baletky, keď sú bez špičiek?

Názov projektu Čo nosia baletky, keď sú bez špičiek?

Klient CCC Slovakia, s.r.o.

Obdobie realizácie 2019

Čo nosia baletky, keď sú bez špičiek?

Zhrnutie

Rok 2019 predstavoval pre obchodnú sieť CCC rozsiahlu produktovú expanziu. K známym značkám ako Lasocki alebo Jenny Fairy pribudli značky Youngsters a mladá a podmanivá DeeZee plná nápaditých vzorov. Ako odkomunikovať novinky z jarných kolekcií topánok inak než tradičnými PR článkami? Potrebovali sme prepojiť topánky s vizuálne atraktívnym obsahom. Na odprezentovanie nových kolekcií sme si preto vybrali baletky. Pretože baletky sú pre verejnosť zaujímavé vďaka estetike a pohybu – čo dáva konceptu veľký vizuálny potenciál.

Výzva a cieľ

Odlíšiť sa od tradičnej produktovej komunikácie obuvi na Slovensku. Odprezentovať novinky v portfóliu obchodného reťazca CCC tak, ako to zatiaľ ešte nikto nespravil. Vytvorili sme komunikačný koncept „Čo nosia baletky zo SND, keď sú bez špičiek?“ Nafotili sme sériu originálnych fotografií baletiek zo SND obutých do nových kolekcií topánok od CCC.
Novinky sme teda predstavili pomocou vizuálne zaujímavého kontrastu, ktorý sme vytvorili spojením modernej obuvi v prostredí klasického baletu.

Stratégia a plán

Na spoluprácu sme si vybrali fotografku Sandru Benčičovú, pretože fotí tanečníkov baletu na netradičných miestach. Chceli sme vytvoriť vizuálne kontrastné fotografie. Baletky sme fotili v ich klasických tanečných úboroch, pričom sme ich baletné špičky vymenili za novinky od CCC. Tento kontrast sme umocnili napr. výberom surových a opustených priestorov s grafiti. Fotografie sme použili do série natívnych článkov, kde sme predstavili životné príbehy troch baletiek tancujúcich v SND, a tak sme nové kolekcie topánok predstavili na unikátnych fotografiách.

Realizácia

Potrebovali sme predstaviť jarnú kolekciu módnej obuvi viacerých značiek – Lasocki, Jenny Fairy / DeeZee a kolekcie športovej obuvi Youngsters. V článkoch sme spojili príťažlivosť, krásu, módu a bežný život a natívne, nenásilne, prostredníctvom unikátnych fotografií predstavili nové kolekcie.

Oslovili sme tri baletky zo SND, ktoré sa typovo a vizuálne hodili k vybranej značke.

Klaudia Görözdös v článku „Na špičkách prejde denne kilometre a jej pracovnou uniformou sú tepláky?“ predstavila okrem svojho životného príbehu aj kolekciu tenisiek rôznych značiek určených pre Yongsters.

V článku „Z baletu sa pretancovala až do Jakubiskovho filmu.“ sme nahliadli do života Valérie Staškovej, ktorá čitateľom odprezentovala kolekciu kvalitných koženných topánok od Lasocki.

Isa Ichikawa zase vo svojom článku s titulkom „Pôvodom je z Japonska, vyrástla vo Viedni a už osem rokov tancuje v Bratislave“ predstavila fashion kolekciu od Jenny Fairy a DeeZee.

Výsledky

Kvôli obmedzenému rozpočtu sme si vybrali len jedno afinitné médium – Feminity.sk. Napriek tomu sa nám podarilo unikátnym spracovaním článkov osloviť až 20 399 RU. „Články od CCC dosahujú nadpriemerné čísla. Čítanosť sa pohybuje na úrovni kvalitného redakčného článku, ktoré podporujeme z titulky Topky.sk a poskytujeme masívnejšiu podporu zo sociálnych sietí. Median (benchmark) čítanosti článkov na Feminity.sk je cca 3 000 RU,“ uvádza Andrea Mlynárová, marketingová manažérka Zoznam.sk. Články sme podporili FB postami z Feminity.sk s reachom 26 681 a engagementom 730 používateľov.

PRime time Slovensko

+421 2 672 67 340

primetime@primetime.sk

Einsteinova 23, Digital Park II. Blok C, 851 01 Bratislava

Zobraziť mapu

PRime time PR Česká republika

+421 905 248 814

info@primetimepr.cz

Soukenická 1194/13, 110 00 Praha 1

Zobraziť mapu

Kontaktujte nás

Napíšte nám