Späť

Séria blogerských workshopov

Názov projektu Séria blogerských workshopov

Klient CCC

Obdobie realizácie od 2018

Séria blogerských workshopov

Zhrnutie projektu

Spoločnosť CCC patrí k najrýchlejšie rastúcej sieti predajní s obuvou (aktuálne vyše 50 predajní na Slovensku). Podobne ako mnoho iných značiek, aj CCC dlhodobo spolupracuje prostredníctvom našej agentúry s poprednými slovenskými blogermi. Ako jediní v kategórii, možno aj na Slovensku, sme vymysleli inovatívny koncept – produkty CCC promujeme cez vzdelávanie blogerov. Vytvorili sme sériu edukatívnych workshopov, kde v spolupráci s renomovanými spíkrami z rôznych oblastí digitálneho marketingu, módy či reklamy vzdelávame blogerov, pričom vždy využívame aktuálnu kolekciu topánok.

Výzva a cieľ

Dnes využívajú blogerov a influencerov takmer všetky módne značky. Ako vymyslieť spoluprácu s blogermi pre CCC tak, aby sme nereplikovali stokrát použité schémy? Vzhľadom na nastavenie stratégie spoločnosti CCC – proaktívna komunikácia a intenzívna spolupráca s blogermi – sme navrhli klientovi nový komunikačný formát, ktorý reflektuje všetky požadované atribúty. Cieľom bolo, aby sme prostredníctvom blogerov a influencerov boli prítomní na sociálnych sieťach, aby sme boli inovatívni a zároveň motivovali blogerov k spolupráci s touto značkou.

Stratégia a plán

Rozhodli sme sa vytvoriť sériu workshopov pre pozvaných blogerov, kde im renomovaní špecialisti poradia ako najlepšie vytvárať príspevky, ako ich promovať a ako fotografovať či pripraviť vizuálny obsah. Zároveň vytvoriť priestor a dostatok času, aby sa blogeri mohli s týmito odborníkmi poradiť a hlbšie prediskutovať svoje problémy a otázky.
Obsahom workshopu je vždy predstavenie aktuálnej kolekcie topánok a doplnkov. Produkt sme vďaka konceptu posunuli do roly natívneho príkladu – spíker vysvetľuje, ako robiť dobre vizuálny koncept koláže na aktuálnych produktoch CCC.

Realizácia

V roku 2018 sme zorganizovali dva takéto eventy. Vzhľadom na fakt, že pozvaní boli primárne blogeri, pri výbere priestoru sme kládli dôraz na fotogenickosť daného prostredia, dobré svetelné podmienky a, samozrejme, catering.

Prvý blogerský event sa konal 20. marca 2018 v priestoroch W-Café . Na event boli pozvaní štyria spíkri z oblastí neuromarketingu, správy sociálnych sietí či influencer marketingu – napr. Aki Votrubová, školiteľka Influencer marketingu. Tí prostredníctvom svojich prezentácií odkomunikovali informácie a novinky a odpovedali na prípadné otázky z obecenstva. V druhej – workshopovej časti eventu mali hostia možnosť otestovať teóriu v praxi – vytvorenie flatlay kompozície s použitím topánok a kabeliek CCC.

Pre druhý blogerský event, ktorý sa konal 2. októbra 2018, sme zvolili atraktívny priestor Skybaru s výhľadom na Bratislavský hrad. K jesennej edícii sme tentoraz pozvali odborníkov a spíkrov z oblasti sociálnych sietí, médií či módy – napr. Alenu Šafratovú, zakladateľku českej Školy Stylu. Opäť išlo o koncept krátkych, no informačne nabitých prednášok a následného workshopu s prepojením na aktuálnu kolekciu CCC.

Výsledky

Spätná väzba od blogerov potvrdila veľmi pozitívne vnímanie tohto konceptu, ktorý spolu s klientom plánujeme rozvíjať aj v ďalšom období.

Bilancia jarného inšpiratívneho eventu pre blogerov: 15 pozvaných (12 blogeriek a 3 novinárky), 85 blogerských výstupov na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Bilancia jesenného inšpiratívneho eventu pre blogerov: 18 pozvaných (16 blogeriek a 2 novinárky), 74 blogerských výstupov (akcia bola v októbri, výstupy stále dobiehajú) na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

PRime time Slovensko

+421 2 672 67 340

primetime@primetime.sk

Einsteinova 23, Digital Park II. Blok C, 851 01 Bratislava

Zobraziť mapu

PRime time PR Česká republika

+421 905 248 814

info@primetimepr.cz

Soukenická 1194/13, 110 00 Praha 1

Zobraziť mapu

Kontaktujte nás

Napíšte nám